فناوری اطلاعات

امضای تفاهم‌نامه میان سازمان نظام صنفی رایانه‌ای و انجمن تشکل‌هایICT عرب

سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور با انجمن تشکل‌هایICT عرب موسوم به اجمع 3 (IJMA3) به منظور برگزاری همایش بین المللی فناوری اطلاعات در شهریور ماه امسال تفاهم نامه امضا کردند.
 
 
این امضای تفامه نامه که میان کاظم آیت اللهی - رییس سازمان نصر کشور - و نزار ذاکا - دبیر انجمن تشکل های ICT عرب - منعقد شد، به انتظارات، فرصت‌ها و چالش‌ها فناوری اطلاعات در جوامع درحال توسعه می پردازد.
 
آیت اللهی در مراسم امضای تفاهم بیان کرد: سازمان در تلاش است تا از طریق تفاهم نامه علاوه به معرفی توانمندی جامعه ارتباطات و فناوری اطلاعات ایران از فرصت های مشترک نهفته در این انجمن برای توسعه کسب و کار در عرصه فناوری اطلاعات و ارتباطات ( ICT ) بهره بگیرد.
 
به گفته وی برگزاری نشستهای تخصصی حول محورهایی از قبیل روندهای فناوری (Trends)، امنیت، نرم افزار، سخت افزار Mobility، ابزارهای هوشمند Big Data و همچنین برگزاری نمایشگاه تخصصی و رقبات فناورانه میان دانشجویان و دانشجویان از مفاد در نظر گرفته شده در این تفامه نامه است.
 
انجمن تشکلهایICT عرب مجموعه ای از تشکلهای فناوری اطلاعات و ارتباطات 22 کشور عربی است. این انجمن اجتماع بزرگی از نمایندگان تشکلهای فناوری اطلاعات و ارتباطات (فاوا) در کشورهای عربی است که به بهره گیری از پتانسیلهای مشترک کشورها در عرصه فناوری اطلاعات توجه ویژه دارد.

​​