باندپهن سیار

اتصال 98 درصد کاربران به اینترنت از طریق Wi-Fi تا 2018

زمانی که مشترکان شبکه مخابراتی LTE از خانه بیرون می‌روند، روی گوشی هوشمند خود به اینترنت پرسرعتی دسترسی دارند که از اینترنت خانگی با خطوط ثابت‌ هم سریع‌تر است. این افراد اینترنت پرسرعتی در اختیار دارند که پیش از این هرگز در خانه یا محل کار تجربه نکرده بودند.
 
 
به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، با این وجود، بیشتر کاربران ترجیح می‌دهند گشت‌وگذارهای اینترنتی خود را زمانی انجام دهند که داخل منزل به‌سر می‌برند و بر این اساس شبکه اینترنتی Wi-Fi نسبت به خدمات اینترنتی مخابراتی محبوبیت بیشتری برای آن‌‌‌ها دارد.
 
به منظور مشخص شدن میزان تمایل مردم به شبکه ثابت اینترنتی و خدمات اینترنت همراه، مرکز iGR مطالعه گسترده‌ای را انجام داد تا میانگین مصرف اینترنت و نحوه استفاده از آن بین عموم کاربران مشخص شود.
در پایان بررسی اعلام شد هر کاربر به طور میانگین در طول سال 2013 میلادی حداقل ماهانه 32 گیگابایت اینترنت استفاده کرده است که از این رقم 21 گیگابایت را از طریق شبکه Wi-Fi در اختیار گرفته است.
 
البته این بررسی نشان داد که هر کاربر در هر ماه از سال 2013 میلادی حداکثر 363 گیگابایت اینترنت استفاده کرده است که بین آن 292 گیگابایت از طریق شبکه Wi-Fi دریافت شده است.
 
خانواده‌ها معمولا شبکه‌های اینترنت با سرعت پایین‌تری را در محیط خانه در اختیار دارند و مخصوصا در هر خانه معمولا چند دستگاه الکترونیکی به صورت همزمان به اینترنت متصل می‌شود. با این وجود، غالب کاربران ترجیح می‌دهند در این محیط‌ها از خدمات اینترنتی استفاده کنند.
 
کارشناسان در بررسی جدید خود به این نتیجه رسیده‌اند که تا سال 2018 میلادی تقریبا 98 درصد کاربران اینترنتی از طریق Wi-Fi به این شبکه متصل می‌شوند.
 

​​