فناوری اطلاعات

مراقب کلاهبرداران پلیس نمای اینترنتی باشید

شهر قدس - ایرنا - پلیس فتا هشدار داد: کاربران اینترنتی به افرادی که با جعل عنوان پلیس سایبری اقدام به سوء استفاده از اعتماد کاربران کرده و از طعمه های خود اخاذی، کلاهبرداری می کنند، مراقب باشند.
 
 
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات ناجا (فتا)، مجرمان از عناوین سازمان های مختلف بویژه پلیس فتا در برخی از اتاق های گفتگو، انجمن ها (forums) و وب سایت های شبکه های اجتماعی برای رسیدن به اهداف خود استفاده می کنند. 
 
افرادی با جعل عنوان پلیس سایبری و ایجاد نام های کاربری جعلی، خود را به عنوان افسر پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات معرفی کرده و بدین ترتیب با سوء استفاده از اعتماد کاربران به پلیس، نسبت به اخاذی، کلاهبرداری و ایجاد مزاحمت برای آنان اقدام می کنند. 
 
پلیس فتا برای برقراری هرگونه ارتباط با کاربران فضای مجازی ، از عناوین و هویت رسمی و طبق اطلاعیه های قبلی استفاده می نماید. 
 
همچنین پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات ناجا در راستای حمایت از شبکه های اجتماعی داخلی و تعامل سازنده با کاربران و فعالان فضای مجازی و همچنین در پاسخ به درخواست های مکرر کاربران و مخاطبان وب سایت اینترنتی مبنی بر راه اندازی صفحه رسمی این پلیس در شبکه های اجتماعی داخلی، اقدام به ایجاد صفحه رسمی خود در شبکه های اجتماعی کلوب ، فیس نما ، آپارات،نت ایران،دل شکسته و هم میهن به آدرس های ذیل کرده است. 
 
1- https://www.cloob.com/cyberpolice.ir 
 
2- https://facenama.com/cyberpoliceir 
 
3- https://www.aparat.com/cyberpolice.ir 
 
4- https://www.netiran.com/cyberpoliceir 
 
5- https://www.delshekaste.com/cyberpoliceir 
 
6- https://www.hammihan.com/cyberpolice.ir
 
در پایان پلیس فتا از شهروندان و کاربران اینترنتی می خواهد تا در صورت مشاهده هرگونه تخلف در فضای سایبر نظیر جعل عنوان،کلاهبرداری های اینترنتی ، وب سایت های جعلی ، سایت هایی با محتوای مجرمانه و مغایر با شئونات اسلامی و ... مراتب را با ارایه مستندات مربوطه از طریق سایت پلیس فتا به آدرس Cyberpolice.ir بخش تماس با ما اطلاع دهند .

​​