فناوری اطلاعات

چهارمین کنفرانس بین‌المللی مهندسی کامپیوتر و دانش در مشهد برگزار می‌شود

چهارمین کنفرانس بین‌المللی مهندسی کامپیوتر و دانش، 7 و 8 آبان 1393 در دانشگاه فردوسی مشهد برگزار می‌شود.
 
به گزارش آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، این کنفرانس سالانه به ابتکار گروه مهندسی کامپیوتر دانشگاه فردوسی مشهد و به صورت مجازی برگزار می‌شود و از جمله اهداف برگزاری آن، پیشبرد دانش و فناوری‌های نوین در حوزه مهندسی کامپیوتر و دانش، هم‌افزایی علمی و فناورانه و انتشار یافته‌های نو و بدیع در این زمینه علمی می‌باشد.
 
دکتر سیدامین حسینی سنو، رئیس مرکز آموزش‌های الکترونیکی دانشگاه فردوسی مشهد و دبیر چهارمین کنفرانس بین‌المللی مهندسی کامپیوتر و دانش گفت: این کنفرانس به زبان انگلیسی برگزار می‌شود و دانش‌پژوهان و محققان تا 22 تیر 1393 فرصت دارند یافته‌های علمی و پژوهشی خود را در قالب مقاله به دبیرخانه کنفرانس ارسال نمایند.
 
دکتر سیدامین حسینی سنو افزود: این کنفرانس‌ سالانه با تمرکز بر زمینه‌های تخصصی و بدیع مهندسی کامپیوتر و دانش برگزار می‌شود و در 3 کنفرانس قبلی حدود 1000 مقاله به دبیرخانه کنفرانس ارسال شد که بیش از 200 مقاله مورد پذیرش قرار گرفت و در کنفرانس به صورت مجازی ارائه گردید.
دبیر چهارمین کنفرانس بین‌المللی مهندسی کامپیوتر و دانش با اشاره به برنامه‌های جنبی کنفرانس گفت: سخنرانی کلیدی استادان مطرح جهان در زمینه مباحث جدید و بدیع به صورت مجازی نیز برنامه‌ریزی شده است.
دکتر حسینی سنو افزود: در کمیته علمی این کنفرانس علاوه بر اعضای هیات علمی دانشگاه‌های داخل کشور، 25 عضو هیات علمی دانشگاه‌های خارجی از 13 کشور حضور دارند.
وی افزود: مقاله‌های که در کنفرانس چهارم مهندسی کامپیوتر و دانش پذیرفته شوند در پایگاه IEEE Xplore digital library نمایه می‌شوند. همچنین مقاله‌های 3 کنفرانس قبلی نیز در این پایگاه منتشر شده‌اند.
رئیس مرکز آموزش‌های الکترونیکی دانشگاه فردوسی مشهد با اشاره به سطح علمی و حمایت بخش ایران IEEE از کنفرانس گفت: علاوه بر این، 5 انجمن علمی تخصصی کامپیوتر، رمز، سیستم‌های هوشمند، ماشین‌بینایی و پردازش تصویر، و فناوری اطلاعات و ارتباطات به همراه تعدادی از آزمایشگاه‌های تخصصی و مراکز علمی و پژوهشی معتبر از این کنفرانس حمایت می‌کنند. 
 
جزئیات برگزاری چهارمین کنفرانس بین‌المللی مهندسی کامپیوتر و دانش در وب‌گاه این کنفرانس به نشانی https://iccke.um.ac.ir منتشر شده است.
 
 
 

​​