فناوری اطلاعات

گوگل به نسل پنجم ارتباطات می‌اندیشد

منبع: فناوران

5g-phone.gif

گوگل چند وقتی است که برای جهانی کردن اینترنت دست به هر کاری از جمله فرستادن بالن به فضا می‌‌زند. شاید این سنگ به سینه زدن‌ها چندان هم بیراه نباشد، زیرا گوگل زمانی معنی دارد که اینترنت وجود داشته باشد و این شرکت بتواند بر بستر فضای آنلاین، قدرت عظیم خود را در جست‌وجوی اینترنتی به رخ بکشاند. از طرف دیگر از آنجا که تمامی خدمات گوگل از گوگل داک گرفته تا یوتیوب به اینترنت پرسرعت و پایدار نیاز دارد، این شرکت به فکر افزایش سرعت ارتباطات بی‌سیم افتاده است.

 
گوگل برای اینکه سرویس‌های خود را به خوبی ارایه دهد، به تازگی به فناوری‌هایی که باعث افزایش سرعت ارتباطات بی‌سیم می‌شوند، علاقه زیادی نشان ‌می‌دهد و در همین راستا نیز شرکت Alpental Technologies را خریداری کرده است. این غول جست‌وجوی اینترنتی، شرکت کوچک Alpental Technologies را به دلیل برخورداری از فناوری G5 خریده است. این معامله هفته گذشته انجام شده، ولی گوگل تصمیم گرفته تا آن را چندان علنی نکند. گوگل هنوز اطلاعاتی مبنی بر اینکه چرا این شرکت را خریده و برای استفاده از قابلیت‌های این شرکت چه فکر‌هایی در سر دارد، بروز نداده است.در طول سال‌های اخیر گول سرمایه‌گذاری‌های متعددی در زمینه فناوری‌های شبکه انجام داده است. ابتدا در پروژه dark fiber سرمایه‌گذاری کرد. سپس در فناوری‌های مختلفی در زمینه وای‌فای سرمایه‌گذاری کرد. پروژه اینترنت از طریق بالن‌های دور پرواز را مد نظر قرار داد، سپس در زمینه Google fiber سرمایه‌گذاری کرد. بنابراین جای تعجب نیست که این شرکت در نسل بعدی فناوری سلولی هم سرمایه‌گذاری کند.
شرکت Alpental که در زبان آلمانی به معنای دره‌ آلپ است، توسط دو مهندس با نام‌های Michael Hart و Pete Gelbman  پایه‌گذاری شده است و به نظر می‌رسد فناوری شرکت Alpental اینترنتی با سرعت 7 گیگابیت در ثانیه را برای مشترکان مهیا می‌سازد. این دو نفر در حال حاضر از کارمندان گوگل محسوب می‌شوند.

​​