فناوری اطلاعات

ست تاپ باکس تلویزیونی عرصه جدید رقابت گوگل و اپل

منبع: Fars News
گوگل به منظور رقابت با اپل و آمازون قصد دارد دستگاه‌های جدید ست تاپ باکس تلویزیونی خود را روانه بازار کند تا دسترسی به محتوای دیجیتال گسترده‌تر شود.
 
 
به نقل از وال استریت ژورنال، گفته می‌شود این دستگاه جدید شباهت زیادی با روکو، ست تاپ باکس ساخت شرکت آمازون و اپل تی وی، ست تاپ باکس شرکت اپل دارد.
 
این محصول که مجهز به سیستم عامل آندروید است برای پخش فیلم، اجرای بازی و دسترسی به هزاران هزار محتوای تلویزیونی قابل استفاده است. کنترل این ست تاپ باکس هم با استفاده از گوشی های هوشمند و تبلت ممکن خواهد بود.
 
کارشناسان معتقدند استراتژی گوگل در بازار محتوای تلویزیونی مشابه با استراتژی آن در بازار گوشی های هوشمند است. به بیان دیگر این شرکت نرم افزارهای مورد نیاز شرکت های سخت افزاری را تامین می کند تا آنها را به خود وابسته کند. این شرکت قبلا با عرضه سیستم عامل همراه آندروید در بازار گوشی به چنین موفقیتی رسیده بود و حال در اندیشه تکرار این موفقیت است.
 
در عین حال اخباری در مورد عرضه ساعت‌های هوشمند و دیگر محصولات الکترونیک پوشیدنی از سوی گوگل شنیده می شود که البته این شرکت هنوز در مورد این اخبار موضع‌گیری صریحی نکرده است.
 
 

​​