لبه تکنولوژی

جنسیس به صورت خودکار سرعت خودرو در مقابل دوربین‌های کنترل سرعت را کاهش می‌دهد

منبع: دیجیکالا
خودروها از فناوری‌های متعددی طی سالیان اخیر چون GPS و امکانات نقشه ای برای ردگیری و شناسایی دوربین‌های کنترل سرعت بهره برده‌اند، اما آخرین خودروی هیوندای یک قدم پا را در این مسیر فراتر گذاشته است.
 
 
مدل جدیدی از خودروی هیوندای جنسیس از تلفیق تکنولوژی GPS و سیستم اختصاصی ترمز جهت پایین آوردن سرعت هنگام نزدیک شدن به یک دوربین کنترل سرعت استفاده می‌کند. مدیر روابط عمومی هیوندای در مورد این تکنولوژی می‌گوید: «این سیستم می‌داند که یک دوربین کنترل سرعت در کجا وجود دارد، حتی محل دقیق آن را می‌داند و در نتیجه سرعت خودرو را به طور اتوماتیک در چنین لحظاتی به حد مجاز می‌رساند.»
 
این سیستم همچنین 800 متر نرسیده به دوربین، راننده را با یک سیستم هشدار صوتی مطلع می‌کند. این سیستم البته تنها با دوربین‌های ثابت بزرگ راه‌ها هماهنگی دارد و نباید انتظار تشخیص دوربین‌های قابل حمل و یا نصب شده بر روی خودروهای گشت را داشته باشید.
 
فرآیند جدید در قیاس با سیستم پیچیده راداری و لیزری و یا سیستم‌های قدیمی مبتنی بر GPS کارایی بهتر و کامل تری از خود نشان داده و حتی ممکن است دورنمایی از آینده خودروهای بدون راننده نیز باشد.

​​