فناوری اطلاعات

بر اساس گزارش تازه آکامی; کمترین سرعت اینترنت ثابت و همراه برای ایران ثبت شد

منبع: Fars News

iran internet users.jpg

بر طبق تازه ترین گزارش موسسه Akamai Technologies سرعت شبکه تلفن همراه ایران و همین طور اتصالات اینترنتی در این کشور از تمامی کشورهای مورد بررسی پایین‌تر است.
 
به گزارش فارس به نقل از مارکت واچ، این گزارش نشان می‌دهد که سرعت متوسط جهانی اتصال به اینترنت 1.8 درصد افزایش یافته، اما متوسط حداکثر سرعت جهانی اتصال به اینترنت 8.6 درصد کاهش نشان می‌دهد.
 
کشورهای اروپایی در زمینه به کارگیری پروتکل اینترنتی IPV6 سریع تر از بقیه قاره های جهان عمل کرده و 80 درصد از آنها از IPV6 استفاده می کنند. همچنین میزان حملات DOS در سه ماهه اول سال 2014 نسبت به سه ماه قبل از آن 20 درصد کاهش نشان می دهد، اما در بررسی سالانه 27 درصد افزایش یافته است.
 
در صفحه 5 این گزارش که نسخه ای از آن از آدرس https://www.akamai.com/stateoftheinternet/  قابل دسترس است، به کیفیت پایین خدمات اینترنت همراه در ایران اشاره شده و آمده است: در سه ماهه اول سال 2014 متوسط سرعت اینترنت همراه (محاسبه در سطح کشوری) از 14.7 مگابیت در ثانیه  تا یک مگابیت در ثانیه برای آرژانتین در نوسان بوده است. در مقابل حداکثر سرعت اینترنت همراه از 114.2 مگابیت در ثانیه برای استرالیا تا حداقل 5 مگابیت در ثانیه برای ایران در نوسان بوده است.
 
در صفحه 17 این گزارش هم تصریح شده: ایران کماکان در سه ماهه اول سال 2014 از پایین ترین حداکثر سرعت ارتباط به طور متوسط برخوردار بوده و در این زمینه جایگزین کنیا شده است. متوسط حداکثر سرعت اینترنت در ایران برابر با 6 مگابیت در ثانیه بوده و این رقم نسبت به سه ماه قبل 8.2 درصد و نسبت به سال قبل 87 درصد افزایش نشان می دهد. این نرخ رشد امیدوارکننده ممکن است به ایران کمک کند تا در آینده رتبه خود را بهتر کند.
 
مهم ترین یافته های دیگر این گزارش به شرح زیر است:
هم اکنون متوسط سرعت اتصال به اینترنت در جهان 3.9 مگابیت در ثانیه است که تا سه ماه آینده به 4 مگابیت در ثانیه افزایش می یابد. در این زمینه کره با کره جنوبی با متوسط سرعت 23.6 مگابیت در ثانیه در رتبه اول و ژاپن با سرعت 14.6 مگابیت در ثانیه در رتبه دوم است.
 
متوسط سرعت جهانی اتصال به اینترنت هم 24 درصد رشد داشته که از 0.7 درصد افزایش در پاناما و رسیدن به سرعت 2.6 مگابیت در ثانیه تا افزایش 196 درصدی در سودان و رسیدن به سرعت 3.2 مگابیت در ثانیه در نوسان است. رقم رشد کره جنوبی در این بخش 145 درصد است.
 
 

​​