فناوری اطلاعات

با گوگل "رمز عبور" را براي هميشه فراموش کنيد

شرکت گوگل با فناوري جديد خود اين مسأله را ثابت کرد که زمان بازنشستگي "رمز عبور" فرا رسيده است و ديگر نيازي نيست کاربران نگران اطلاعات ذخيره شده در حساب‌هاي کاربري و دستگاه‌هاي الکترونيکي همراه باشند.
به گزارش موج، گوگل در آخرين اقدام خود تلاش کرده است دستگاه‌هاي الکترونيکي مبتني بر سيستم‌هاي عامل اندرويد و Chromebook را به‌نوعي با يکديگر ادغام کند تا در نهايت زمان کنار گذاشتن رمزهاي عبور فرا برسد.
اين شرکت بزرگ اينترنتي هفته جاري کنفرانس سالانه Google I/O را برگزار کرد و طي آن Android L به عنوان سيستم‌ عامل جديد گوگل با قابليت‌هاي جديد و امکانات متفاوت معرفي شد.
در جريان معرفي اين سيستم‌ عامل، گوگل از اتصال هوشمند دستگاه الکترونيکي موبايلي به يک دستگاه ثانويه خبر داد که امکان باز کردن قفل گوشي هوشمند يا رايانه لوحي را به صورت ايمن فراهم مي‌کرد و به کاربران امکان مي‌دهد تا بر اساس فناوري پوشيدني مبتني بر سيستم‌ عامل ويژه Android Wear بتوانند به راحتي با يک اقدام وارد همه حساب‌هاي کاربري خود شوند.
"ساندر پيچاي"(Sundar Pichai) مدير دو گروه Chrome و اندرويد در شرکت گوگل طي سخنراني خود در همايش يادشده توضيح داد که Chromebook در حال کسب قابليت‌هايي شبيه اندرويد است و اگر شما رايانه Chromebook خود را باز کنيد و يک دستگاه اندرويدي در جيب داشته باشيد، لپ‌تاپ به صورت خودکار قفل گوشي‌تان را باز مي‌کند و به راحتي مي‌توانيد وارد حساب کاربري گوگلي خود شويد.
در اين اتفاق نياز نيست رمز عبور وارد کنيد و فقط نياز است که دو دستگاه از طريق فناوري ارتباطي بلوتوث به يکديگر متصل شوند تا استفاده از رمز عبور را براي هميشه کنار بگذاريد.
البته همه قابليت‌ها به اينجا ختم نمي‌شود و زماني که گوشي به رايانه Chromebook شما متصل است، روي رايانه آخرين اتفاقات، اعم از پيام‌ها و تماس‌هاي دريافتي را در اختيار مي‌گيريد و حتي مي‌توانيد متن پيام‌ها را هم بخوانيد.
در اين شرايط ابزارهايي در اختيار شما گذاشته مي‌شود که به کمک آن مي‌توانيد پاسخ هر پيام را داخل رايانه تايپ کنيد و به گوشي بفرستيد تا دستگاه اندرويدي به صورت خودکار آن را به مخاطب مورد نظر ارسال کند. - See more at: https://www.mojnews.com/fa/Miscellaneous/ViewContents.aspx?Contract=cms_Contents_I_News&r=1385487#sthash.8UUiWUHK.dpuf

​​