امنیت

فعالیت بدافزارها به بیشترین حد خود رسید

افزایش محبوبیت دستگاه‌های الکترونیکی موبایلی بیشترین تاثیر را در گسترش هرچه بیشتر بدافزارهای موبایلی داشته است و این طور که مرکز امنیتی McAfee Labs می‌گوید، فعالیت بدافزارهای موبایلی در ابتدای سال 2014 میلادی بیش از هر زمان دیگر بوده است.
 
به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، مرکز تولیدکننده ابزارهای امنیتی McAfee در آخرین بررسی خود به این نتیجه رسید که بیش از 79 درصد نسخه‌های ارایه شده از بازی Flappy Birds روی اینترنت نوعی بدافزار را شامل می‌شوند. 
این مرکز در گزارش جدید خود لیست ابزارهایی را منتشر کرد که با نام و ظاهر کاملا موجه، بدافزارهای خطرناکی را شامل می‌شوند و می‌توانند کاربران را دچار مشکل کنند. لیست خطرناک‌ترین این ابزارها به قرار زیر اعلام شده است:
- Android/BadInst.A: این بدافزار موبایلی به صورت خودکار برنامه‌های مخرب را روی گوشی بارگذاری، نصب و راه‌اندازی می‌کند
- Android/Waller.A: این تروجان وارد کیف پول دیجیتالی کاربران می‌شود و بدون اطلاع آن‌ها پول‌ها را به‌جیب می‌زند
- Android/Balloonpopper.A: این تروجان از روش‌های کدگذاری استفاده می‌کند و با تاکید بر ابزارهای پیام‌رسان مانند WhatsApp به هکرها امکان می‌دهد وارد دستگاه موبایلی شوند
بر اساس بررسی جدید McAfee در سه ماه نخست سال جاری میلادی 18 میلیون آدرس اینترنتی آلوده مخصوص دستگاه‌های موبایلی شناسایی شد که این رقم رشد 19 درصدی را نسبت به فصل پایانی سال 2013 نشان داد.
در این دوره زمانی میزان استفاده از بدافزارهای جدید 46 درصد افزایش یافت و بدافزارهایی موجود کمتر مورد استفاده قرار گرفتند. 
 

​​