فناوری اطلاعات

دولت‌ها بزرگترین خطر برای آینده اینترنت هستند

بر اساس بررسی‌های موسسه Pew نظارت و کنترل دولت‌ها و محدودیت‌هایی که آنها بر سر راه دسترسی به وب به وجود می آورند، بزرگترین خطر برای آینده اینترنت است.
 
به گزارش فارس به نقل از مای برودباند، فشارهای موسسات تجاری هم ممکن است سازماندهی آزاد اینترنت را به خطر بیندازد و علاوه بر این حجم بالای اطلاعات تولید شده در فضای مجازی نیز شاید باعث شود در آینده یافتن این داده ها دشوار گردد.
 
دراین تحقیق که از طریق مصاحبه با بیش از 1400 متخصص تهیه شده، در مورد تهیه رو به افزایش قوانین دست و پاگیر اینترنت و همینطور تلاش دولت ها در سراسر جهان برای سانسور وب هشدار داده شده است. از جمله کشورهایی که در زمینه فیلتر کردن و تکه تکه کردن آن پیشتاز دانسته شده اند، می توان به چین، مصر، ترکیه و پاکستان اشاره کرد.
 
در ادامه گزارش تصریح شده که اگر روند فعلی ادامه یابد و اخبار تازه ای در مورد تلاش دولت ها برای جاسوسی اینترنتی مانند اقدامات آژانس امنیت ملی آمریکا افشا شود، اعتماد عمومی به وب به شدت کاهش خواهد یافت،البته علی‌رغم همه این بدبینی‌ها تهیه کنندگان این گزارش چنین نتیجه گرفته اند که وضعیت اینترنت در سال 2025 بدتر از شرایط فعلی آن نخواهد بود. از میان مصاحبه شوندگان 35 درصد نسبت به آینده اینترنت اظهار بدبینی کرده و 65 درصد در این مورد خوشبین بوده اند.
 
 

​​