تلفن همراه

چند پيشنهاد براي از بين بردن خش روي گوشي

منبع: MojNews
گاهي اوقات بعضي خراشيدگي هاي جزيي روي بدنه گوشي موبايل و صفحه نمايش آن باعث آزرده خاطر کاربران آنها مي شود. 
 
با راه حل هايي که در زير ارائه مي شود تقريبا مي توان خش هاي کوچک روي صفحات نمايش و بدنه موبايل را از بين برد. پيش از آغاز اين مراحل تلفن همراه خود را خاموش کرده و در صورت امکان باتري آن را خارج کنيد از احتمال آسيب ديدن دستگاه بر اثر تماس با مايعات جلوگيري کنيد
 
 
۱- خميردندان!
بله درست مي‌بينيد خميردندان (نه خميردندان‌هاي ژله‌اي) مي‌توانند در از بين بردن خش و خطوط مؤثر باشند. روش کار بدين گونه است:
- يک مقدام کم از خميردندان را روي يک تکه لباس يا پارچه کتان تميز بماليد
- به آرامي و برا حرکات گردشي آن را روي صفحه نمايش بکشيد تا خش‌ها محو شوند.
- با يک پارچه مرطوب خميردندان را از روي صفحه نمايش پاک کنيد.
 
۲- کرم از بين برنده خش ماشين
برخي از کرم‌هاي از بين برنده خش خودرو مانند Turtle Wax ، ۳M Scratch يا Swirl Remover مي‌توانند باعث رفع خش و خطوط صفحه نمايش موبايل هم بشوند. فقط مراقب باشيد که خيلي به آرامي اينکار را انجام دهيد.
 
۳ – کاغذ سمباده
استفاده از کاغذ سمباده يک روش نسبتا تهاجمي، ولي؛ مؤثر براي از بين بردن خش و خطوط است، اما؛ عمدتا اين روش براي خش‌هاي پشت يا بدنه گوشي مورد استفاده قرار مي‌گيرد.
براي تأثير اين روش استفاده از يک کاغذ سمباده مناسب بسيار ريز و فشار بسيار کم آن به صفحه نمايش ضروري است. با اين حال استفاده از کاغذ سمباده‌هاي نامناسب و يا استفاده نادرست از اين روش عملا مي‌تواند باعث ايجاد خش‌هاي بيشتري روي صفحه نمايش هم بشود. بنابراين اگر به صحت عملکرد اين روش و کاغذ سمباده مناسب مطمئن نيستيد به هيچ وجه از اين روش استفاده نکنيد.
 
۴- جوش شيرين
با جوش شيرين هم شما مي‌توانيد خطوط روي گوشي را از بين ببريد. روش کار به اين شکل است:‌
مقداري از جوش شيرين را با آب مخلوط کنيد و آن را بهم بزنيد تا يک حالت خميري به خود بگيرد. سپس با يک پارچه تميز مقداري از آن را روي خش‌ها بماليد. سپس صفحه نمايش را کاملا و خوب تميز کنيد
 
۵- پودر بچه
مقداري آب به مقداري پودر بچه در يک ظرف اضافه کنيد تا يک حالت خميري به خود بگيرد و سپس همانند روش بالايي آن را به آرامي روي خش ها بماليد و سپس تميز کنيد.
 
۶ – روغن سبزيجات
براي خش‌هاي کوچک و نه چندان واضح مقداري روغن سبزيجات واقعا مي‌تواند معجزه کند.
 
۷ – تخم مرغ و سولفات پتاسيم + آلومينيوم
مخلوط کردن سفيد تخم مرغ و سولفات پتاسيم آلومينيوم هم مي‌تواند تأثيري در از بين بردن خش و خطوط داشته باشد.
سفيده يک تخم مرغ را با يک قاشق از سولفات پتاسيم مخلوط کنيد و آن را تا ۱۵۰ درجه فارنهايت گرم کنيد. يک پارچه تميز را به اين محلول درست شده آغشته کنيد و سپس آن را درون يک فويل آلومينيومي بپيچيد و آن را تا ۳۰۰ درجه حرارت دهيد تا کاملا خشک شود.
سپس پارچه را به مدت ۲۰ تا ۳۰ ثانيه بشوييد . اين کار را سه بار تکرار کنيد و بعد اجازه بدهيد پارچه تا ۴۸ ساعت در فضاي آزاد خشک شود. حالا با اين پارچه ميتوانيد خش‌هارا پاک کنيد.
 
۸ – پوليش
استفاده از پوليش‌هايي چون Brasso و Silvo کار پرريسکي است و مي‌تواند حتي لايه کوتينگ صفحه نمايش را کاملا از بين ببرد، بنابراين ريسک اين کار متوجه باشيد. 

​​