اپراتورها

اپراتورهای آمریکایی موبایل پول زور می‌گیرند

منبع: farsnews
بر اساس گزارشی که توسط مجلس سنای آمریکا منتشر شده، اپراتورهای تلفن همراه و شرکت‌های ارائه دهنده خدمات بی‌سیم در این کشور از صدها میلیون مشترک خود پول‌های اضافی دریافت می‌کنند.
 
 
به نقل از وال استریت ژورنال، این گزارش نشان می‌دهد برخی هزینه هایی که در قبض‌های ارسالی این اپراتورها درج شده و بابت آنها از مردم ارقام قابل توجهی دریافت می‌شود ساختگی است. رییس کمیته تجارت سنای آمریکا ری راکفلر پس از انتشار این گزارش شرکت‌های ارائه دهنده خدمات بی سیم را به کلاه برداری متهم کرده است.
 
این گزارش تکان دهنده نشان می‌دهد که هر چهار شرکت مخابراتی بزرگ آمریکا شامل ای تی اند تی، اسپرینت، تی موبایل و وریزون در این تخلف دست داشته اند و 30 تا 40 درصد از هزینه‌ای که هر یک از این شرکت ها در قبض‌های خود از مشتریان طلب می کرده اند سندسازی و پول زور بوده است.
 
مقامات کمیسیون فدرال ارتباطات آمریکا هم در واکنش به انتشار این گزارش گفته‌اند که قبلا برخی از این اپراتورها را به همین علت جریمه کرده‌اند و قرار است بابت تخلفات ثابت شده جدید هم هر چهار اپراتور را تحت پیگرد قضایی قرارداده و آنها را به پرداخت جریمه های کلان محکوم کنند.
 
برخی از این اپراتورها در واکنش به این اتهامات گفته‌اند که از پایان سال گذشته میلادی تلاش کرده‌اند این هزینه‌ها را که اکثرا مربوط به دریافت خدمات ثالث بوده از قبض‌های ارسالی برای مشتریانشان حذف کنند و اتهامات گسترده وارده را رد می کنند. از جمله این هزینه‌ها می توان به تغییر زنگ گوشی،‌ اشتراک ناخواسته سرویس‌های دریافت فال و طالع بینی، اخبار هنرمندان و ... اشاره کرد.

​​