تلفن همراه

ITU استفاده از خدمات موبایلی مالی را گسترش می‌دهد

اتحادیه جهانی مخابرات(ITU) تلاش‌های گسترده‌ای را آغاز کرده است و با تمرکز بر خدمات مالی قصد دارد میزان استفاده از سرویس‌های موبایلی مالی و بانکی را افزایش دهد.
 
به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، سازمان ITU وابسته به سازمان ملل متحد ااعلام کرد که این اقدام برمبنای طرح ارایه شده از سوی "بنیاد خیریه بیل و ملیندا گیتس" دنبال می‌شود که این بنیاد نیز یکی از اعضای "مرکز استانداردسازی ITU است".
 
سازمان جهانی مخابرات همچنین اظهار داشت که توسعه استانداردها برای استفاده از خدمات پولی موبایلی می‌تواند هزینه استفاده از این سرویس‌ها را در درازمدت کاهش دهد و میزان دسترسی مردم به خدمات بانکی را در سراسر جهان بیشتر کند.
 
"حمدون توره"(Hamadoun Touré) دبیرکل سازمان ITU گفت: «تاثیر قابل ملاحظه راهکارهای پولی مبتنی بر دستگاه‌های موبایلی در کشورهای مختلف جهان درحال افزایش است و در این فرآیند ICT بیشترین نوآوری‌ها را ارایه می‌دهد».
 
او در ادامه تصریح کرد: «در این شرایط فقط نبود استانداردهای لازم برای توسعه هرچه بیشتر خدمات مالی مبتنی بر دستگاه‌های موبایلی احساس می‌شود تا میزان مراکز ارایه دهنده سرویس و کاربران خانگی سازگاری بیشتری صورت گیرد».

​​