تلفن همراه

پیش شماره آذربایجان شرقی به 041 تغییر می یابد

منبع: irna
مدیرعامل شرکت مخابرات آذربایجان شرقی گفت: در چارچوب طرح هم کدسازی، از چهارشنبه هفته جاری(22 مرداد) ساعت 22 ، پیش شماره تلفن های ثابت استان از 0411 به کد واحد 041 تغییر می یابد.
 
 
 
ˈ محمد فرقانی ˈ روز شنبه درگفت و گو با خبرنگاران افزود: در اجرای این طرح تمام پیش شماره های شهرستان ها و روستاهای آذربایجان شرقی حذف می شود و شماره تلفن های ثابت نیز از هفت به هشت رقم افزایش می یابد.
 
وی ادامه داد: در پی این تغییرات به ابتدای شماره تلفن های ثابت شهرستان های تبریز، آذرشهر، اسکو، بناب، مراغه، عجبشیر و ملکان شماره سه و میانه، هشترود و چاراویماق شماره پنج و همچنین به دیگر شهرستان های استان شماره چهار اضافه می شود.
 
فرقانی اضافه کرد: در این زمینه ، شماره تلفن 9090 و 9091 برای شماره تلفن های ثابت، شماره تلفن 9090-0411 برای تلفن های همراه اول و سامانه اینترنتی شرکت مخابرات استان به آدرس www.eatc.ir جهت اطلاع رسانی این تغییرات، فعال شده است.
 
وی اظهار کرد: در سامانه 9090 با وارد کردن شماره تلفن قبلی مورد نظر، شماره جدید اعلام و در سامانه 9091 شماره جدید تلفن ثابتی که از آن با این سامانه تماس گرفته شده، اعلام می شود.
 
مدیرعامل شرکت مخابرات آذربایجان شرقی گفت: سامانه پیامکی 300002862 نیز برای اطلاع رسانی در این خصوص فعال شده که با ارسال شماره تلفن مورد نظر توسط پیامک، شماره تلفن جدید از طریق پیامک ارسال می شود.
 
وی ادامه داد: بر اساس پیش بینی های قبلی سامانه ای نیز در نظر گرفته شده تا به عمده اشتباهات شماره گیری پاسخ داده و شماره جدید اعلام شود.
 
فرقانی یادآوری کرد: شماره تلفن های خدماتی سه رقمی همچون 110، 125 و 115 در اجرای طرح هم کدسازی تغییر نمی کند.
 
وی با بیان اینکه اجرای این طرح از نظر فنی مزایایی برای شبکه مخابرات استان دارد، اظهارکرد: کاهش تعرفه های مخابراتی به دلیل حذف پیش شماره های درون استانی و سهولت در شماره گیری بین شهرستان ها از مزایای اصلی اجرای این طرح به شمار می رود.
 
مدیرعامل شرکت مخابرات آذربایجان شرقی گفت: با اجرای این طرح هزینه مکالمات بین شهرستانی درآذربایجان شرقی به 30 ریال کاهش می یابد که در حال حاضر این رقم با توجه به میزان فاصله بین 195 تا 300 ریال است.
 
فرقانی با اشاره به اینکه تعرفه های بین استانی با اجرای این طرح به 330 ریال کاهش می یابد و تفاوتی بین برقراری تماس با هیچ یک از استان های کشور وجود نخواهد داشت، افزود: در حال حاضر تعرفه تماس از آذربایجان شرقی با دیگراستان ها رقمی بین 300 تا 850 ریال و تماس با تهران 600 ریال محاسبه می شود.
 
وی با بیان اینکه آذربایجان شرقی در مقایسه با دیگر استان های کشور کمترین میزان مکالات تلفن ثابت و همراه را به خود اختصاص داده است، افزود: یک میلیون و 500 هزار مشترک دراین استان وجود دارد که نزدیک به 700 هزار مشترک آن در تبریز است.

​​