تلفن همراه

مشروح سخنان وزیر ارتباطات در جشن بیست سالگی سیمکارت در ایران

وبسایت رسمی وزارت ارتباطات: اپراتورها از ابتدای شهریورماه با دریافت ارتقای پروانه به نسل های بالاتر بهانه برای عدم ارایه خدمات با کیفیت به مردم نخواهد داشت.
 
دکتر واعظی اظهار امیدوار کرد که به زودی پروانه بهره برداری از نسل سوم و بالاتر به همه اپراتورها داده می شود تا بتوانند انواع خدمات متنوع را برای مردم فراهم سازند.
دکتر واعظی در در ابتدای مراسم بیست سالگی تلفن همراه و اپراتور همراه اول ضمن تسلیت به خانواده های قربانیان سقوط هواپیمای مسافربری، برای قربانیان علو درجات و برای بازماندگان صبر جزیل آرزو کرد.
 
ایشان در ادامه با تبریک بیست سالگی شدن تلفن همراه کشور از همه وزرا و مدیران سابق وزارت ارتباطات و شرکت مخابرات تقدیر و تشکر نموده و افزود: ورود فناوری جدید به هر جامعه ای با مجموعه ای از موانع و مشکلاتی روبرو است که باید با مدیریت صحیح موانع و بحرانهای احتمالی، آن را به سرانجام رساند و بی گمان بدون زحمات و تلاشهای این عزیزان امروز ما از نعمت این امکانات فنی و رفاهی بی بهره بودیم.
 
وی گفت: امروز ما هم در جامعه برای ورود به نسل سوم با موانعی روبرو هستیم که باید رفع گردد. چرا که به مدد ورود نسل سوم و بالاتر امکانات موجود در تلفن همراه چند برابر شده و پیامدهای عظیم رفاهی، زیست محیطی، گردشگری، تفریحی، اجتماعی و انواع صرفه جویی ها و.... خواهد داشت. ما نیز تلاش می کنیم با یک هماهنگی مناسب بین همه عوامل دست اندرکار این موانع را پشت سر گذاشته و این شرایط جدید تلفن همراه را وارد کشور نماییم.
 
دکتر واعظی در ادامه با اشاره به ضرورت رقابت بین اپراتورهای فعال کشور آن را یک فضای سودآور دو جانبه توصیف نموده و افزود: ایجاد فضای رقابتی هم به سود اپراتورها بوده که با ارایه بسته های خدماتی متنوع و  جدید زمینه درآمدزایی بیشتر را برای خود فراهم می سازند و هم به نفع مردم است که از خدمات متنوع تری بهره مند می شوند.
 
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در ادامه با یادآور شدن پایان انحصار استفاده از نسل سوم توسط اپراتور سوم و اعطای پروانه بهره برداری از نسل سوم و بالاتر به همه اپراتورهای واجد شرایط افزود: پروانه بهره برداری از نسل سوم و بالاتر به دو اپراتور دیگر نیز در صورت فراهم کردن شرایط و بسترهای مناسب داده می شود، و اپراتورها از ابتدای شهریورماه با دریافت ارتقای پروانه به نسل های بالاتر بهانه ای برای عدم ارایه خدمات با کیفیت به مردم نخواهد داشت و باید همه امکاناتی که در دنیا از طریق نسل سوم به مردم داده می شود در ایران نیز باشد.
 
واعظی در پایان با اشاره به لزوم پیاده سازی نهضت محتوایی از همه دانشگاهیان و متخصصان درخواست نمود که با ساخت انواع نرم افزارها و اپلیکیشن های متناسب با نسل سوم و بالاتر تلاش نمایند که کشور را در زمینه برنامه های نرم افزاری خودکفاء ساخته و نمونه فارسی و ایرانی هر یک از اپلیکیشن ها و نرم افزارها در بازار کشور و کشورهای فارسی زبان موجود باشد تا در این حوزه نیز متناسب با فرهنگ و اصول جامعه ایرانی حرکت نماییم.

​​