فناوری

کاهش شدید لرزش ویدیوهای ضبط شده با تکنولوژی جدید مایکروسافت

منبع: digikala
تکنولوژی جدید مایکروسافت راه را برای ثبت و ضبط ویدیوهای بدون لرزش بسیار هموارتر کرده است. این تکنولوژی به فیلم‌برداران دوربین‌های GoPro و دوربین‌های مشابه اجازه ثبت تصاویری بسیار نرم‌تر و مهیج‌تر را خواهد داد.
 
اگر شما نیز مشترک اکانت یوتیوب GoPro باشید، روزانه با ویدیوهایی روبرو می‌شوید که از مهیج‌ترین تجربیات ورزشی و غیرورزشی فیلم‌برداری شده است. اما قرارگیری اغلب دوربین‌های GoPro بر روی سر این افراد سبب تکان‌های مداوم و لرزش شدید ویدیوها می‌شود.
 
مایکروسافت نیز که پیش‌تر دستی در اصلاح ویدیوهایی اینچنینی داشته، این بار نیز با پروژه جدیدی سعی در کاهش لرزش ویدیوهای ثبت‌شده با دوربین‌ها دارد. تیم تحقیقات مایکروسافت استفاده از چین متدی را طی دو ویدیو (1 و 2) تشریح کرده و همچنین برای توضیحات علمی بیشتر یک فایل PDF را نیز بر روی وب‌سایت خود آپلود کرده است.
 
تیم تحقیقاتی مایکروسافت نام Hyperlapse را برای این پروژه برگزیده است. در این پروژه به مدد اطلاعات ویدیوی اولیه، نقشه‌ای سه‌بعدی از محتوا تهیه می‌شود تا نرم افزار را در درک هر چه بیشتر ویدیو یاری کند. این تکنولوژی سپس یک مسیر جدید با فریم‌هایی بازسازی‌شده و بدون لرزش را تولید می‌کند و با ترکیب فریم‌های انتخاب‌شده، ویدیوی نرم و بدون‌ لرزشی را به فیلم‌بردار ارائه می‌کند.
 
اگر ویدیوهای این تکنولوژی را مشاهده کنید، نتیجه کار بسیار حیرت‌انگیز است و حداقل برای ویدیوهای با لرزش کمتر بسیار عالی جواب می‌دهد. البته تعدادی از نتیجه‌ها نیز با یک تصویر نرم و واقعی فاصله دارد، ولی خلق این تکنولوژی راه را برای حل این معضل دنیای تصویربرداری بسیار هموارتر کرده است.
 
گوگل نیز سال گذشته از تکنولوژی مشابه برای سرویس Google Street View خود بهره برد تا تصاویر بدون لرزش کمتری ایجاد شود. طبق گفته مایکروسافت، تیم تحقیقاتی این شرکت تلاش‌های بسیاری را برای تولید هر چه سریع‌تر اپلیکیشن این تکنولوژی به کار گرفته است.

​​