تلفن همراه

تاپایان امسال تعداد مشترکان LTE و LTE-A از ۴۳۰ میلیون مشترک عبور می‌کند

تمایل درحال گسترش برای دریافت اطلاعات در لحظه و سرویس‌های تفریحی، باعث رسیدن تعداد مشترکین ۴G LTE و ۴٫۵G LTE Advanced به حدود ۴۱۱ میلیون نفر شده که تا پایان سال ۲۰۱۴ حدود ۲۲ میلیون نفر دیگر هم به این جمع اضافه می‌شوند.

به گزارش آژانس خبری صنعت ارتباطات (سینا)، بررسی ABI درباره بکارگیری ۴G تخمین می‌زند که تا سه‌ماهه چهارم ۲۰۱۴ تعداد ۴۵ شرکت به صورت تجاری LTE-Advanced را راه‌اندازی می‌کنند.
بیش از ۳۳۷ شرکت مخابراتی در دنیا هم‌اکنون شبکه‌های ۴G LTE را به کار گرفته‌اند.
تحول LTE به LTE-A باعث یک برتری تکنولوژیک در شمال آمریکا و شرق آسیا شده، درحالی‌که اروپای غربی همچنان در تعداد مشترکین عقب‌تر است.
 
درحالی‌که امسال هم بخشی از دستگا‌های LTE صرفا بروزرسانی به مدل جدیدتر است، اما درصد بیشتری مربوط به مشتریان جدید است.
 
بررسی ABI تخمین می‌زندکه حدود ۴۸۲ میلیون دستگاه مجهز به LTE تا پایان سال ۲۰۱۴ به فروش خواهد رفت که ۱۵۰ میلیون بیشتر از سال گذشته است و انتظار می‌رود تا پایان سال ۲۰۱۹ به ۳۴/۱ میلیارد دستگاه برسد.
انتظار می‌رود تا پایان ۲۰۱۴ پوشش جهانی LTE حدود ۳۰ درصد جمعیت جهان را پوشش دهد.
در راستای تلاش اپراتورها برای گسترش پوشش LTE در همه نقاط، اپراتورهایی مانند SkTelecom و +LG U در کره جنوبی درحال افزایش سطح رقابت در این زمینه هستند.
به منظور ترغیب مشتریان سودآور، هر دو شرکت در سه ماهه چهارم ۲۰۱۴ سرویس‌های دیتای نامحدود LTE با سرعت ۳۰۰ مگابیت بر ثانیه در سه باند ارائه خواهند داد.

​​