تلفن همراه

ابداع روش جدید برای هک کردن محبوبترین برنامه‌های همراه

روش جدیدی که برای هک کردن ابداع شده با ضریب موفقیت بسیار بالا زمینه نفوذ به دهها برنامه محبوب همراه و سرقت داده های کاربران را فراهم می آورد.
 
به گزارش فارس به نقل از سی بی اس نیوز، محققان دانشگاه های میشیگان و کالیفرنیا توانسته اند با این روش از هر هفت برنامه همراه طراحی شده برای گوشی های اندروید شش برنامه را با موفقیت هک کنند و لذا ضریب موفقیت این برنامه را تا 92 درصد برآورد کرده اند.
 
این روش هک که روش مداخله در وضعیت رابط کاربری نام گرفته به هکرها امکان می دهد تا بدون اطلاع کاربر برنامه مخرب خود را بر روی گوشی یا تبلت کاربر به اجرا درآورند. محققان می گویند از این طریق می توان کلمه عبور و شماره تامین اجتماعی و  دیگر داده های حساس کاربران را دزدید.
 
از جمله برنامه های محبوب همراه که از طریق این روش آسیب پذیر بوده اند می توان به جیمیل،Amazon، NewEgg ، Hotel.com، WebMD و Chaseاشاره کرد. محققان می گویند با استفاده از این روش حتی می توان فعل و انفعالاتی که در داخل محیط یک برنامه همراه در جریان است را بررسی کرد.
 
اگر چه این روش تا به حال برای هک کردن گوشی های آندروید به کار رفته، اما از آن برای حمله به آیفون و گوشی های مجهز به سیستم عامل ویندوز فون هم می توان استفاده کرد. هکرها بیم دارند که در آینده از این روش برای طراحی و عرضه انبوهی از برنامه های مخرب و سارق برای گوشی های آندروید استفاده شود.
 
 

​​