تلفن همراه

مجوز رسمی ارتقاء شبکه ایرانسل به نسلهای 3،4 و بالاتر فردا اعطا میشود

مجوز رسمی ارائه خدمات نسل‌های سه و بالاتر فردا در برنامه‌ای با حضور وزیر ارتباطات به اپراتور دوم ارتباطی کشور اعطاء خواهد شد.
 
به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، پیش از این قرار بر این بود که این اپراتور به طور آزمایشی به ارائه خدمات نسل های بالاتر در 15 نقطه مانند برخی دانشگاه‌های پایتخت بپردازد که بعدها بنا بر اعلام وزیر ارتباطات تعداد این نقاط افزایش یافته و حتی ارائه این سرویس‌ها به طور آزمایشی در برخی شهرستانها نیز مورد تست و آزمایش قرار گرفت.
 
بنا بر آنچه پیش از این اعلام شده بود قرار بر این بود که در صورت موفقیت ایرانسل در ارائه آزمایشی این خدمات بدون فوت وقت مجوز رسمی ورود به نسل‌های بالاتر به این اپراتور واگذار شود.
 
برای ارائه مجوز خدمات نسل‌های بالاتر به اپراتورها وزارت ارتباطات شروط متعددی برای اپراتورها در نظر گرفته بود که ایرانسل با پذیرفتن این شروط مسیر ارائه این خدمات را پیگیری کرد. این در حالی است که مسوولان مخابرات ایران و اپراتور اول ارتباطی کشور به دلیل انتقاداتی که نسبت به برخی از این شروط داشتند در روند مذاکرات خود با کندی‌هایی همراه شدند و مذاکره میان مدیران همراه اول و سازمان تنظیم مقررات ارتباطات برای رسیدن به تفاهم نهایی همچنان ادامه دارد که البته به گفته وزیر ارتباطات بیش از 90 درصد این مذاکرات انجام شده است.
 
پیش از این ارائه خدمات نسل سوم ارتباطی در انحصار رایتل بود که با اتمام دوره انحصار این اپراتور در پایان مردادماه راه اپراتورهای دیگر برای ورود به خدمات نسل های بالاتر باز شده و محدودیت های قانونی در این زمینه برطرف می شود.

۱ دیدگاه

  • سعید

    سعید

    یا خدااااااااااااااااااااااااااااا بر امید خودت و کلید آقای روحانی .بزن اون دکمه رو پاسخ

​​