باندپهن ثابت

وزیر ارتباطات: برنامه ما این است که متقاضیان بتوانند به اینترنت دسترسی داشته باشند

برنامه ما این است که متقاضیان بتوانند به اینترنت دسترسی داشته باشند وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در همایش چشم انداز وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در سال دوم دولت تدبیر و امید گفت : برنامه ما این است که متقاضیان بتوانند به اینترنت دسترسی داشته باشند.

 دکتر واعظی با اشاره به این نکته  که در حال حاضر شش هزار روستا به اینترنت وصل شده است و 3 میلیون نفر کاربر اینترنت افزایش یافته است افزود:مناطق محروم مرزی توسعه نیافته جزو اولویت های ما هستند   و بر همین اساس توسعه اینترنت  و دسترسی   روستاییان به اینترنت در برنامه امسال ما قرار دارد. 
دکتر واعظی تصریح کرد : ما سعی کردیم  همکاری و وفاق بین اپراتورها و شرکت ها به وجود آوریم و روز به روز همکاری و همدلی بین شرکتها، اپراتورها و بخش خصوصی را بیشتر کنیم و این سیاستی است که آن را دنبال می کنیم.
 
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از دیگر برنامه های سال دوم وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات را ایجاد شورایی برای کار کردن روی برنامه 5 ساله ششم عنوان کرد. 
وی در ادامه به نظارت بر فرکانس ها اشاره کرد و افزود: فکر می کنیم فرکانس ها بسیار با ارزش و با اهمیت هستند و در کشور ما و جهان به خاطر زیاد شدن فعالیت کمیاب می‌شوند بر همین اساس باید بر فرکانس و شماره گذاری نظارت بیشتری صورت گیرد تا بتوانیم از آن بهتر بهره برداری کنیم. 
دکتر واعظی ادامه داد: گذر از  IP4به IP6 که یک تحول بزرگ است جزو برنامه ما در یک سال آینده است. 
وی افزود: ما به دنبال این هستیم که پروانه های جدیدی با توجه به ساماندهی بازار برای مخابرات، پست و فناوری اطلاعات داشته باشیم و با این پروانه ها خدمات جدیدی به مردم عرضه کنیم. 
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات افزود: بحث اشتغالزایی از اهداف دیگر ما است. با توجه به این که به دولت تعهد داده ایم اشتغال ایجاد کنیم در همین زمینه برنامه هایی خواهیم داشت. 
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به شبکه ملی اطلاعات اشاره کرد و گفت: راه اندازی شبکه ملی اطلاعات از اولویت های جدی ما است و ما هرگونه امکاناتی که لازم باشد را در این زمینه ایجاد می کنیم که تا پایان سال 94 شبکه ملی اطلاعات به نوعی بتواند به مردم خدمات ارایه دهد و اواخر هفته آینده ممکن است بتوانیم یکی از مراکز استانها را اعلام کنیم که به عنوان پایلوت شبکه ملی اطلاعات انتخاب شده که هم تولید محتوا دارد و هم مردم از آن استفاده می‌کنند. 
 دکتر واعظی در ادامه به استفاده از محصولات داخلی اشاره کرد و گفت: ما پروژه ها  را به عنوان پروژه تواناتعریف کردیم و آن را در شبکه سراسری کشور ادامه می دهیم که  اولین مسیرآن که مسیر  تهران و اصفهان بود در روز جهانی ارتباطات توسط رئیس جمهور  افتتاح شد و به خوبی کار کرده است و برنامه ما این است که در آینده شبکه هایی با استفاده از تجهیزات و محصولات داخلی داشته باشیم. 
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در ادامه به بحث اقتصاد مقاومتی اشاره کرد و افزود: نباید به این بحث به صورت تبلیغاتی و تشریفاتی نگاه شود.   وی در ادامه خطاب به بخش خصوصی گفت: درست است که بخش خصوصی هستید و می خواهید آخر سال درآمد داشته باشید اما یادمان باشد که مسلمان نیز هستیم باید برای اشتغال جوانان فعالیت  و سرمایه گذاری کنیم. 
وی به حمایت از بخش خصوصی اشاره کرد و گفت: اعتقاد من این است که وزارت ارتباطات نباید تصدی گری کند. وظیفه ما حمایت از شرکت های مختلف و بخش خصوصی است. ما قیم شرکت های خصوصی نیستیم بلکه ما باید به آنها کمک کرده و از آنها حمایت کنیم. 
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات افزود: وزارت ارتباطات قدرتش به این نیست که تعداد کارمندان خود و صنعت خود را گسترش دهد بلکه قدرتش به این است که بخش خصوصی کار کند  واین وزارتخانه  سیاست گذاری، نظارت و هدایت کند در آن صورت است که به وزارتخانه مقتدر تبدیل می‌شود. 
وی تاکید کرد: ما باید آرام آرام از پوسته خود جدا شویم. ایران یک کشور بین المللی است،  باید به اپراتورهای مان که می‌خواهند در کشورهای مختلف سرمایه گذاری کنند کمک کنیم. 
در حاشیه مراسم امروز وزیر ارتباطات وفناوری اطلاعات از نمایشگاه بین‌المللی فناوری اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال و غرفه شرکت ارتباطات زیرساخت بازدید کرد.

۱ دیدگاه

  • حسین صادقی مرشت

    حسین صادقی مرشت

    افزایش پهنای باند اینترنت مخابرات مازندران به میزان یک STM1 تاریخ انتشار : سه شنبه 14/05/93 – http://www.ict-tcm.ir/object.aspx?id=338 با گسترش پهنای باند اینترنت کاربران ADSL استان مازندران به میزان یک STM1 (اس تی ام وان) در آغاز مرداد ماه 93 شرایط مناسب و بهتری جهت استفاده مشترکین ADSL در سطح استان ایجاد گردید. گفتنی است مخابرات مازندران همواره در راستای توسعه فنّاوری مجازی استان، اقدامات بی وقفه ای را در دستور کار قرار می دهد. این هم نتیجه؛ گسترش پهنای باند اینترنت کاربران ADSL استان مازندران به میزان یک STM1 (اس تی ام وان) در آغاز مرداد ماه 93 از روز یکشنبه 02/06/93 تا به اکنون که ساعت 04:47 بامداد روز دوشنبه 03/06/93 می باشد، ارتباط یا قطع و وصل می شود و یا کلا قطع می گردد! در تماسی که به دفعات با کارشناسان سامانه 2020 گرفته ام، یا گفته اند «شبکه از تهران مشکل دارد و زمان برطرف شدن آن را هم نمی دانیم!!!!» یا طبق معمول روش برخورد با کاربرانی که به تازگی از اینترنت استفاده می نمایند، آیه شیرین و ملس «با 117 تماس بگیرید! - دستگاه گوشی تان را در محل درب منزل امتحان کنید که ببینید، قطعی دارد یا نه!! و از این قسم پیچاندن ها» - حالا شما که هفت شهر عشقی اینترنت را کن فیکون نموده اید و لحظات شیرین استفاده از اینترنت فوق تصور ایرانی را زهر مارمان می فرمائید، بگوئید من کاربر چندین و چند ساله اینترنت، برای رهایی از این همه فوران روانی ارتباطات دیتای ایرانی، خاک کدام حمام خرابه را بر سر بریزم؟! بالاخره ارتباط اینترنت باصطلاح «پر سرعت!»(طبق تبلیغاتی که شرکت مخابرات مازندران) ساعت 03:30 بامداد روز پنجشنبه 93/06/06 برقرار شد!! پاسخ

​​