تلفن همراه

رگولاتور: ارائه پهنای باند بالای یک مگابیت به همه مشترکان موبایل مجاز است

amidiyan.jpg

خبرگزاری آنا: رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی اظهار کرد: اوپراتور اول و دوم در نسل سوم و چهارم تلفن همراه می‌توانند به همه مشترکان خود پهنای باند بالای یک مگابیت بر ثانیه ارائه کنند.
 
علی اصغر عمیدیان در گفت‌وگو با خبرنگار آنا با اشاره به ارائه باند پهن بر روی نسل سوم و چهارم تلفن همراه، افزود: با توجه به اینکه شبکه‌های یادشده داخلی هستند، انتقال دیتا با سرعت بالای یک مگابیت بر ثانیه برای این شبکه‌ها نیاز به ارائه مجوز ندارد و استفاده از آن برای همه مشترکان دو اپراتور اول و دوم آزاد است.
 
وی ادامه داد: همان‌طور که ایرانسل در دوره آزمایشی خود و حتی هم‌اکنون در برخی مناطق تا 12 مگابیت بر ثانیه پهنای باند را برای همه مشترکان حاضر ارائه می‌دهد، همراه اول و حتی رایتل نیز می‌توانند این کار را انجام دهند.
 
عمیدیان در پاسخ به سؤالی مبنی بر چگونگی ارائه خدمات وای‌فای شهری با پروانه ارائه خدمات تلفن همراه نسل‌های سوم و چهارم، گفت: در فرکانس‌های آزاد همراه اول و ایرانسل می‌توانند این خدمات را برای استفاده مشترکان خود راه‌اندازی کنند.
 
وی با تاکید بر این که این کار نباید در باندهای دیگر فرکانسی انجام شود، افزود: برای این خدمات در باندهای دیگر باید مجوزهای لازم را از رگولاتوری دریافت کنند.

۱ دیدگاه

  • امیر

    امیر

    درود خدا بر رگلاتوری باید بوسید دستانشان رو .بعلی نجاتمون دادن پاسخ

​​