تلفن همراه

مدیرعامل ایرانسل: به دلیل سرعت بالای توسعه شبکه 3G متقاضی رومینگ متقابل با رایتل نیستیم

مدیرعامل اپراتور دوم موبایل گفت: به دلیل سرعت بالای راه‌اندازی نسل 3، متقاضی استفاده از این خدمت اپراتور سوم نیستیم و در پی تفسیر توافقنامه رومینگ ملی نبودیم تا ببینیم شامل استفاده 2 اپراتور اول و دوم از شبکه رایتل می‌شود یا خیر.

علیرضا قلمبر دزفولی در گفت‌وگو با فارس، در پاسخ به این سوال که طبق موافقت‌نامه رومینگ ملی، در شبکه نسل 2، همراه اول و ایرانسل شبکه خود را در اختیار رایتل قرار دادند، آیا اکنون که دو اپراتور اول و دوم ارائه نسل 3 را آغاز کرده‌اند، رایتل به این دو اپراتور سرویس‌ خواهد داد، گفت: سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی هنوز این مرحله را اعلام نکرده است که اپراتور سوم، نسل 3 را رومینگ بدهد.
 
وی ادامه داد: علاوه بر این اپراتور دوم نیز متقاضی استفاده از خدمت اپراتور سوم نیست؛ زیرا سرعت راه‌اندازی شبکه نسل 3 ما به قدری بالا است که به این همکاری نیاز نیست.
 
مدیرعامل اپراتور سوم تلفن‌همراه در پاسخ به این سوال که آیا امکان استفاده دو اپراتور اول و دوم از شبکه اپراتور سوم در بندهای موافقت‌نامه رومینگ ملی دیده شده، اظهار داشت: از آنجا که متقاضی استفاده از این خدمت اپراتور سوم نیستیم به دنبال تفسیر توافقنامه نیز نبودیم تا ببینیم آیا شامل استفاده 2 اپراتور دیگر از شبکه رایتل می‌شود یا خیر.
 
دزفولی خاطر نشان کرد: آنچه به امضا رسید قاعده کلی رومینگ بود که فاز نخست آن بین رایتل با ایرانسل و همراه اول اجرا شد، فاز دوم بین ایرانسل و همراه اول بود و ممکن است فاز سوم استفاده دو اپراتور از شبکه رایتل باشد. این موضوع طبق سیاست رگولاتوری است و اگر صلاح بداند اجرا خواهد کرد.
 
 

​​