گجت

ورود هواوی به صنعت گجت های پوشیدنی

منبع: digikala
پس از حضور کمپانی‌های بزرگ تولید اسمارت فون به دنیای گجت های پوشیدنی و به شکل اخص «اسمارت واچ»، شرکت هواوی نیز در نمایشگاه IFA امسال اعلام کرد که در سال آینده به این میدان وارد خواهد شد.
 
نمایشگاه IFA امسال شاهد حضور اسمارت واچ‌های زیبای بسیاری بود، با این حال شرکت هواوی تمایلی به ارائه گجتی پوشیدنی برای IFA امسال نداشت. اما سال آینده می‌تواند برای این شرکت متفاوت باشد، چون رییس این کمپانی تأیید کرده که در سال آینده هواوی نخستین اسمارت واچ خود را به بازار معرفی خواهد کرد.
 
ریچارد یو رییس شرکت هواوی در گفتگو با Engadget اعلام کرد که این کمپانی بر روی یک اسمارت واچ مجهز به اندروید Wear کار خود را آغاز کرده و سال آینده با ظاهری «زیبا و نوآورانه» به بازار معرفی خواهد شد.
 
نخستین بازیگر اصلی صنعت گجت های پوشیدنی سامسونگ بود که با اسمارت واچ‌های Gear خود این صنعت را چندین قدم به جلو برد. پس از آن موتورولا با موتو 360 جلوه جدیدی از ساعت هوشمند را به بازار معرفی کرد و در آخرین مورد نیز ال‌جی با ساعتی کاملا دایره ای شکل و کلاسیک به نام جی واچ R نگاه‌ها را به سمت خود بازگرداند.
 
حال هواوی که عموما در طراحی اسمارت فون های خود مورد تمجید بازار قرار می‌گیرد، پا به این عرصه خواهد گذاشت. هواوی اگرچه دیر، اما حالا تجربه افت و خیزهای اسمارت واچ‌های بسیاری را در بازار به چشم دیده و می‌تواند با رفع نقاط ضعف آن‌ها یک محصول بی نقص تر را به بازار عرضه کند.
 
از سوی دیگر گوگل نیز سخت مشغول بهینه سازی ها و افزودن امکانات جدید به اندروید Wear خود است. آخرین آپدیتی که برای این سیستم عامل منتشر شده، دستگاه‌های پوشیدنی را قادر به پشتیبانی از GPS و ارتباطات بلوتوثی می‌کند؛ چنین قابلیت‌هایی می‌تواند چنین گجت هایی را بسیار کاراتر از گذشته کند.
 
طبق آمار صنعت گجت های پوشیدنی بر روی یک مسیر رو به رشد قرار دارد، با این حال هنوز مشتریان بسیاری در بازار هستند که دلیل قانع کننده ای برای پرداخت 250 دلار برای یک گجت نمی‌بینند. افزودن نوآوری‌ها و امکانات به سیستم عامل و همچنین مشاهده طراحی‌های جدید و بکر در این صنعت بازار را هر چه بیشتر وسوسه خواهد کرد.
 
همان‌طور که اشاره شد هواوی این تجربه بزرگ و امکانات جدید را در کنار خود دارد و نمایشگاه CES 2015 احتمالاً زمانی خواهد بود که بیشتر در مورد محصول هواوی خواهیم شنید.

​​