تلفن همراه

دستبند هوشمند مخصوص بررسی عمق خواب کاربران

این روزها انواع فناوری‌های پوشیدنی با قابلیت‌های مختلف برای کاربران ارایه می‌شوند و این بار دستبند هوشمندی مخصوص تناسب اندام ارایه شده است که معیارهای مربوط به خواب شما را هم اندازه‌گیری می‌کند و برای فردی که آن را به دست خود بسته است، عمق خواب را هم نشان می‌دهد.
 
به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، این دستبند هوشمند Jawbone UP نام دارد و زمانی که چشمان خود را به قصد خواب می‌بندید فعالیت خود را آغاز می‌کند تا با مقایسه عمق خواب شما و استانداردهای تعریف شده نشان دهد که چقدر درست خوابیده‌اید.
 
محققان مرکز Jawbone برای تعیین استاندارد صحیح در این زمینه، عوامل متعدد در هزاران نفری که دستبند هوشمند را به دست خود بسته بودند مورد مطالعه قرار دادند. این مطالعه همچنین روز شنبه گذشته که زلزله خفیف کالیفرنیای شمالی را لرزاند نیز به صورت عملی روی صاحبان این دستگاه انجام شد تا هنگام پریدن از خواب در نخستین ساعات روز، شرایط آن‌ها بررسی شود.
 
این بررسی نشان داد که به دنبال زلزله خفیف کالیفرنیای شمالی، حتی کاربرانی که در خواب عمیق هم به‌سر می‌بردند از خواب بیدار شده‌اند و البته نمودار ارایه شده در این زمینه ثابت کرد که تکان‌ها حتی خواب شدید را هم برهم زده است.
 
مرکز جغرافیایی آمریکا روی سایت اینترنتی خود بخش ویژه‌ای راه‌اندازی کرده است تا هرشخص که در اثر این زلزله از خواب بیدار شده است، اطلاعات خود را ثبت کند. در مقابل مرکز Jawbone به کمک دستبند هوشمند خود موفق شد آمار دقیق‌تری ارایه دهد و به صورت لحظه‌ای وضعیت خواب در این افراد را تحلیل کند.
 

​​