باندپهن سیار

نوکیا مهاجرت اپراتورهای WiMAX به نسل جدید مخابراتی را ممکن کرد

شرکت Nokia Networks از بزرگترین تولیدکنندگان تجهیزات مخابراتی اعلام کرد که از این پس سیستم جدیدی را در اختیار اپراتورهای WiMAX قرار می‌دهد که به موجب آن می‌توانند خدمات خود را از شبکه WiMAX به TD LTE-A انتقال دهند.
 
به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، این مرکز در نظر دارد توان باند رادیویی تجهیزات مخابراتی خود را از 1.9 به 2.6 گیگاهرتز ارتقا دهد و همچنین سیستم‌ها را از حالت 2 کاناله به 8 کانال مبتنی بر سیستم TD-LTE برساند.
با این اتفاق شرکت Nokia Networks برای نخستین بار در جهان قصد دارد سیستم مخابراتی با توان 3.5 گیگاهرتز را در جهان ارایه دهد و امکان بهره‌مندی از خدمات شبکه مخابراتی LTE-A را نیز برای کاربران فراهم کند.
به همین منظور استفاده از ایستگاه مخابراتی Flexi Multiradio 10 برای شبکه‌های TDD و FDD به شرکت‌های مخابراتی امکان می‌دهد تا توان FDD-LTE خود را برای ظرفیت بالاتر، پوشش‌دهی گسترده‌تر و خدمات بهتر رومینگ ارایه دهند.
"ژانگ کی"( Zhang Qi) مدیر مرکز TD-LTE در شرکت Nokia Networks گفت: «ایستگاه مخابراتی Single RAN Advanced Flexi Multiradio 10 ما مخصوص شبکه‌های TDD و FDD توان قابل ملاحظه‌ای را در اختیار اپراتورهای WiMAX می‌گذارد تا بتوانند به نسل جدید خدمات مخابراتی مهاجرت کنند و از قابلیت‌ها و سرویس‌های جدید بهره‌مند شوند».
 

​​