سخت‌افزار

اولین مانیتور خمیده‌ Samsung

دنیای اقتصاد: در حالی که بازار صفحه نمایش‌ها و نمایشگرهای خمیده به سرعت رونق می‌گیرد، شرکت‌های تولیدکننده مختلف به طراحی و تولید محصولات مختلف با این تکنولوژی روی آورده‌اند. 
شرکت Samsung به تازگی و بعد از تلویزیون‌های خمیده، ساعت هوشمند خمیده و موبایل‌های هوشمند خمیده، حالا به تولید مانیتورهای خمیده هم روی آورده است. 
 
این مانیتور جدید که با مدل S27D590C به بازار معرفی شده است، اندازه 27 اینچی با حالت خمیده دارد و حدود 450 دلار قیمت‌‌گذاری شده است. طراحی خمیده این مانیتور، زاویه دید گسترده 178 درجه به صورت افقی و عمودی را در اختیار کاربرانش قرار داده است. این مانیتور تصاویر را با کنتراست 1 به 300 و شدت روشنایی 350 انسی لومن برای کاربرانش به نمایش می‌گذارد.
 
این مانیتور همچنین از انعطاف بالایی برای نصب روی دیوار یا پایه در زوایای مختلف برخوردار است که استفاده از آن را راحت‌تر خواهد کرد. مانیتورهای خمیده در واقع در کنار زاویه دید گسترده‌تر، گویا می‌توانند نوعی افکت مشابه حالت سه‌‌بعدی را هم برای کاربران ارائه بدهند. با این اوصاف شرکت Samsung انتظار دارد که این مانیتور به‌خصوص از طرف گیمرهای حرفه‌ای با استقبال خوبی در بازار مواجه شود.

​​