تلفن همراه

آزمایش شبکه همراه نسل چهارم با سرعت 400 مگابیت در ثانیه

منبع: Fars News
کارشناسان شرکت EE موفق شدند سرویس های نسل چهارم تلفن همراه را با سرعت 400 مگابیت در ثانیه با موفقیت آزمایش کنند.
 
به نقل از وی تری، انتظار می‌رود شبکه‌های سازگار با این فناوری در اوایل سال 2015 راه اندازی شوند، البته پس از راه اندازی تجاری این شبکه سرعت آن به طور متوسط 300 مگابیت در ثانیه خواهد بود.
 
تست اولیه این شبکه سال گذشته در شرق لندن انجام شده بود و حال پس از تکمیل آزمایش های اولیه به زودی عموم مردم از این خدمات پرسرعت بهره مند خواهند شد.
 
در حال حاضر تعداد محدودی از گوشی های هوشمند از شبکه های نسل چهارم تلفن همراه پشتیبانی می کنند که از جمله آنها می توان به آیفون 6، گالکسی اس 5 و گالکسی نوت 4 اشاره کرد. جالب آنکه آیفون 6 پلاس از فناوری مورد نیاز برای این کار پشتیبانی نمی‌کند.
 
این خدمات ابتدا در لندن ارائه شده و به تدریج به دیگر شهرها هم خواهد رسید. البته برخی کشورهای جنوب شرق آسیا مانند کره جنوبی و برخی اپراتورهای آمریکایی در زمینه ارائه خدمات یاد شده سریع تر از انگلیسی ها عمل کرده‌اند. انتظار می رود شبکه های نسل چهارم تلفن همراه تا سال 2016 در جهان متداول شوند. دسترسی به شبکه‌های تلویزیونی با کیفیت HD و امکان اجرای بازی‌های رایانه‌ای آنلاین با بالاترین کیفیت و بدون تاخیر از جمله مزایای شبکه های 4G است.
 
 

​​