گوشی

مدیرعامل گوگل: سامسونگ پارسال مشابه آیفون 6 را عرضه کرده بود

منبع: Fars News
اریک اشمیث مدیرعامل شرکت گوگل در تازه ترین سخنرانی خود نشان داد که تحت تاثیر عرضه آیفون 6 و 6 پلاس قرار نگرفته است.
 
 
به نقل از مشبل، وقتی او با سوال خبرنگار تلویزیون بلومبرگ در مورد هیجانی که به علت عرضه آیفون 6 و آیفون 6 پلاس شکل گرفته، مواجه شد خندید و گفت: من به شما می‌گویم چه فکر می‌کنم، سامسونگ یک سال قبل این محصولات را عرضه کرده بود.
 
 
وی افزود که نگران فروش 10 میلیون واحد آیفون 6 در عرض چند روز نیست، اما رقابت میان اپل و گوگل را بسیار جدی می داند. اشمیث نبرد میان این دو شرکت را بی رحمانه و سرنوشت ساز توصیف کرد و افزود نتیجه آن برای صنعت رایانه تعیین کننده است. گوگل سیستم عامل همراه اندروید را طراحی کرده که رقیبی جدی برای سیستم عامل همراه iOS محسوب می شود.
 
اشمیث این نبرد را برای کاربران مفید دانست و گفت نتیجه آن شکل گیری موجی از خلاقیت از سوی شرکتهاست که بر روی میلیاردها نفر تاثیر می گذارد. وی اضافه کرد که انتظار ندارد این نبرد به این زودی ها پایان یابد. زیرا اپل و گوگل در حال رقابتی بزرگ هستند.
 
مدیر عامل گوگل به آمازون و تغییر سیستم عامل آندروید توسط این شرکت و عرضه آن تحت عنوان فایر اشاره کرد و گفت آمازون حجم زیادی آگهی بر روی گوگل می خرد و بنابراین یک همکار و همین طور یک رقیب است. حتی اپل هم حداقل در حوزه جستجو یک همکار است. اپل قبلا در زمینه برنامه های نقشه خوان همراه همکار گوگل بود، اما این رابطه چند سال قبل تمام شد زمینه که اپل برنامه نقشه خاص خودش را عرضه کرد.
 
وی به ظهور رقیبی تازه برای گوگل و اپل به نام شرکت چینی علی بابا اشاره کرد که در حوزه تجارت الکترونیک فعالیت می کند و عرضه سهام آن در بازار بورس برای اولین بار با قیمتی بی سابقه در تاریخ صورت گرفت. علی بابا در تلاش برای خرید برخی غول های فناوری در آمریکا نیز هست.
 
 

​​