تلفن همراه

وزیر ارتباطات: باندپهن ثابت پس از همه‌گیری باندپهن موبایل در دستور کار است

منبع: FarsNews

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: پس از اعطای مجوز نسل 3 و همه‌گیری پهن‌باند موبایل به دنبال توسعه پهن‌باند ثابت هستیم تا فصل جدیدی در حوزه ICT باز شود.

محمود واعظی در مراسم افتتاح نمایشگاه ایران تلکام 2014 اظهار داشت: تکنولوژی به گونه‌ای در حال تغییر است که اگر غافل شویم فاصله‌مان با دنیا بسیار زیاد می‌شود.
 
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات افزود: هم اکنون بستر به گونه‌ای در حال فراهم شدن است که با یک گام سریع‌تر به سمت استفاده از تولیدات و توانمندی‌های داخلی در بکارگیری تکنولوژی‌های جدید حرکت می‌کنیم.
 
وی گفت: در سیاست‌های ابلاغی اقتصاد مقاومتی از سوی مقام معظم رهبری از 24 بند از این سیاست‌ها چند بخش به طور مشخص در ارتباط با حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات است.
 
واعظی گفت: تعامل نزدیک میان دولت و مردم،‌دولت با بخش خصوصی ضروری است و بدون این تعامل نمی‌توانیم در اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی موفق باشیم.
 
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات تاکید کرد: در وزارت ارتباطات با جدیت از ورود به تصدی‌گری پرهیز می‌کنیم.
 
وی همچنین با اشاره به همه‌گیری نسل سوم موبایل پس از اعطای مجوز به دو اپراتور همراه اول و ایرانسل گفت: بعد از همه‌گیری پهن‌باند موبایل به دنبال پهن‌باد ثابت هستیم و با این رویکرد فصل جدیدی را در حوزه ICT باز خواهیم کرد.
 
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به دیگر فعالیت‌های پیش روی این وزارتخانه گفت: مناقصه پروژه تدبیر در حال انجام است، پروژه امید نیز در دستور کار قرار دارد و در مجموع با احتساب پروژه شبکه ملی اطلاعات و پروژه‌های دیگر احتمالا در یک یا دو سال آینده 3 تا 4 هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری انجام خواهد شد.
 
واعظی با توصیه به مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت از وی برای راه‌اندازی خط ارتباطی تهران- اصفهان با تولیدات داخلی قدردانی کرد و گفت: پروژه دیگری با نام توانا با احتساب 10 هزار کیلومتر فیبر نوری در حال تعریف است که این لیست قابلیت انتقال 600 گیگ ترافیک و 110 گیگ ترانزیت اطلاعات را دارد.
 
وی همچنین از هاشمی، معاون امور بین‌الملل خود خواست که جلسات منظمی را با تولید کنندگان و مصرف‌کنندگان تجهیزات مخابراتی و ارتباطی برگزار کند تا نیاز یک تا دو سال آینده را بررسی کنند.
 
وی تاکید کرد: تردید ندارم که دوستان برای استفاده از تولیدات داخلی عزم جدی دارند.
 
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات همچنین یادآور شد: باید به دنبال صادرات باشیم همچنان که اخیرا آقای هاشمی در  صدر هیأتی از شرکت‌های خصوصی برای پیگیری این موضوع به آذربایجان سفر کرده است.
 
 

​​