تلفن همراه

باتری انعطاف پذیر سامسونگ برای دستگاه های پوشیدنی

منبع: digikala
باتری جدید سامسونگ چنان انعطاف پذیر است که با پیچ خوردن به شکل یک لوله در می‌آید. این باتری‌ها تا سه سال دیگر باید مراحل بهبود خود را بگذارند و پس از آن برای دستگاه‌های پوشیدنی آینده به بازار خواهند آمد.
 
سامسونگ از جمله شرکت‌هایی است که بخش "تحقیق و توسعه" بسیار فعال و پرهزینه ای دارد و البته از شرکت‌های بزرگی است که تا حد ممکن از قطعات سخت افزاری ساخت خود در تولید اسمارت فون ها و محصولات دیجیتالی بهره می‌برد. 
 
از مهم‌ترین نمونه‌های چنین تحقیقاتی می‌توان به تکنولوژی AMOLED این شرکت اشاره داشت که اختصاصی سامسونگ و حاصل سال‌ها تحقیق و توسعه در این شرکت است.
 
بخش SDI یا باتری سامسونگ نیز به تازگی بر روی تکنولوژی‌های جدید باتری قدم گذاشته و هر سال تکنولوژی خود را در این بخش به روز می‌کند. در نمایشگاه InterBattery 2014 سئول کره جنوبی، سامسونگ SDI از جدیدترین نسل باتری‌های انعطاف پذیر خود رونمایی کرده که به معنای واقعی می‌توانند مانند لوله پیچ بخورند!
 
این باتری‌های انعطاف پذیر با استفاده از مواد شیمیایی بهبودیافته و همچنین ساختار جدیدی که در آن‌ها به کار برده شده، تولید شده‌اند.
 
اگرچه این تکنولوژی در اختیار سامسونگ قرار گرفته، اما باتری‌های انعطاف پذیر باید همچنان مراحل بهبود و افزایش پایداری خود را بگذرانند. پیش‌بینی شده که تا سه سال دیگر نخستین محصول مجهز به این باتری‌ها وارد بازار می‌شوند.
 
سامسونگ SDI همچنین در این نمایشگاه از باتری بسیار کوچک 20x3.6 میلی متر خود نیز رونمایی داشته که دارای ظرفیتی 10 میلی آمپر ساعتی است. این باتری تقریبا هم اندازه با یک کپسول دارویی است و برای دستگاه‌های پوشیدنی آینده به کار برده خواهد شد.

​​