فناوری اطلاعات

کمک نیم میلیارد دلاری گوگل به یک استارتاپ واقعیت افزوده

منبع: digikala
گوگل کمک هزینه ای 500 میلیون دلاری را در اختیار یکی از استارتاپ های آینده دار واقعیت مجازی قرار داده تا شاید در آینده بتواند در این بازار نیز حضور هر چه فعال‌تری داشته باشد.
 
گوگل قصد دارد کمک هزینه ای به مبلغ 500 میلیون دلار را به حساب یک استارتاپ واقعیت مجازی به نام "مجیک لیپ" واریز کند. در صورت صحت این خبر، غول جستجوی دنیا خواهد توانست با یک محصول واقعیت مجازی روبروی فیس بوک و دستگاه واقعیت مجازی آکیولس ریفت آن در بازار بایستد.
 
مجیک لیپ در ابتدای راه خود قرار دارد و هم اکنون بر روی نرم افزارها و سخت افزارهای دستگاه خود کار می‌کند. گفته شده که این دستگاه می‌تواند تجربه "واقعیت سینمایی" برای کاربر خود ایجاد کند. گوگل به نظر علاقه بسیاری به کار این استارتاپ داشته و قانع شده که کمک هزینه بالایی را برای تولید این محصول اختصاص دهد.
 
جالب اینجاست که کار این شرکت نه تنها مورد توجه شرکت‌های سیلیکون ولی قرار گرفته که استدیوهای هالیوودی نیز به همکاری با آن علاقه نشان داده‌اند. رونی ابوویتز مدیر شرکت مجیک لیپ مدتی قبل گفته بود که این شرکت بر روی یک تجربه و اینترفیس سه بعدی کاملا طبیعی کار می‌کند که فراتر از تمامی محصولات کنونی بازار است. 
 
ابوویتز در توصیف محصول شرکت خود از واژه "واقعیت سینمایی" استفاده کرده تا تمایزی میان واقعیت مجازی و واقعیت افزوده ایجاد کرده باشد؛ واژه‌هایی که وی آن‌ها را قدیمی می‌داند!
تصور می‌شود که این تکنولوژی به ترکیب هر چه بیشتر اجسام مجازی با دنیای واقعی کمک بسیاری خواهد کرد.
 
تمرکز بر روی دستگاه‌های پوشیدنی واقعیت مجازی در سال‌های اخیر بیشتر شده؛ فیس بوک مدتی قبل آکیولس ریفت را به ارزش 2 میلیارد دلار خرید و حالا علاقه گوگل به حضور آشکارتر در این حوزه کاملا قابل توجیه است.
 
وبسایت Recode پیش‌بینی کرده که تکنولوژی مجیک لیپ می‌تواند در تولید تصاویر با رزولوشن بالا برای گوگل گلس و وجود زاویه و عمق دید بالا در آن‌ها کاربرد داشته باشد.

​​