تلفن همراه

گام بلند سیسکو در حوزه اینترنت اشیا

منبع: FarsNews
cloud computingشرکت سیسکو با راه اندازی آخرین مرحله از پلاتفورم IOx به صاحبان مشاغل امکان خواهد داد تا برنامه‌های خود را با سازگاری کامل با اینترنت اشیا راه اندازی کنند.
 
به گزارش فارس به نقل از ای ویک، تکمیل این پلاتفورم بخشی از ابتکار عمل پردازش رایانه ای در مه یا fog computing است که سیسکو با هدف دردست گرفتن سهم عمده ای از بازار اینترنت اشیا آغاز کرده است.
 
نسل سوم اینترنت موسوم به اینترنت اشیا که ظرف دو سال آینده همه گیر خواهد شد به کاربران امکان می‌دهد تقریباً هر چیزی را به اینترنت متصل کنند و لذا انواع لوازم خانگی و حتی لوازم غیربرقی از طریق نصب حسگرهایی خاص قابلیت اتصال به اینترنت را پیدا می‌کنند.
 
جان چمبرز مدیر عامل سیسکو در این مورد گفته است: اینترنت اشیا آخرین تحول مهم در صنعت فناوری از زمان شکل گیری اینترنت است و سیسکو قصد دارد با امکان پذیر کردن اجرای هر برنامه، سرویس تحلیل اطلاعات و دیگر قابلیت‌های رایانه ای بخشی از این تحول باشد.
 
به گفته او پلاتفورم IOx به سازمان‌ها و شرکت‌ها اجازه می‌دهد تا برنامه‌ها و سیستم عامل‌های خود را به طور مستقیم بر روی شبکه سیسکو ایجاد، مدیریت و اجرا کنند و از خرید و نصب تجهیزات به طور مستقل رها شوند. این شرکت قول داده که از دامنه گسترده ای از محصولات و ابزار در این پلاتفورم پشتیبانی کند.
 
بر اساس برآوردهای سیسکو تا سال 2020 بیش از 50 میلیارد وسیله مختلف در سراسر جهان به یکدیگر و اینترنت متصل خواهند شد و درامد خدمات اینترنت اشیا در همین سال از مرز 7.1 تریلیارد دلار خواهد گذشت.
 

​​