لبه تکنولوژی

نسل جدید شبکه‌های بی‌سیم در راهند

منبع: FarsNews
کمیسیون فدرال ارتباطات آمریکا در حال بررسی امکان راه‌اندازی طیف جدیدی از خدمات بی‌سیم پرسرعت است که عملکرد شبکه‌های همراه را ارتقا بخشیده و کارآیی آنها را افزایش می‌دهد.
 
 
به نقل از رجیستر، این شبکه‌ها بر روی طیف فرکانسی 24 گیگاهرتز عمل کرده و با استفاده از آن‌ها راه‌اندازی شبکه‌های همراه با سرعتی بسیار بیشتر از سرعت فعلی امکان‌پذیر خواهد بود. همچنین با این کار پوشش شبکه‌های تلفن همراه ارتقا یافته و ارائه خدمات بی‌سیم متحول می‌شود.
 
تا به حال به خاطر محدودیت‌های فنی استفاده از این طیف فرکانسی بی‌سیم جدی گرفته نشده بود، اما حالا با توجه به افزایش استفاده از خدمات دیتا بر روی شبکه‌های همراه و بی‌سیم ایجاد تغییراتی در طیف‌های فرکانسی قبلی و استفاده از طیف‌های جدید برای پاسخگویی به نیاز بازار ضروری است.
 
گفته می‌شود از این طیف فرکانسی در شبکه‌های نسل پنجم تلفن همراه هم استفاده خواهد شد و توصیه شده که با توجه به ویژگی‌های این شبکه‌ها و خدمات آن‌ها ضروری است چنین تحولی صورت پذیرد. در حال حاضر خدمات نسل چهارم تلفن همراه در بسیاری از کشورهای جهان راه اندازی شده و مطالعات آزمایشی بر روی شبکه‌های نسل پنجم تلفن همراه نیز در حال انجام است.
 
 

​​