تلفن همراه

هواوی اینترنت 5G را در خاورمیانه تست می‌کند

منبع: digikala
شرکت چینی هواوی طبق زمان بندی جدید خود تست شبکه 5G را به زودی در خاورمیانه و در کشور امارات آغاز خواهد کرد.
 
چند روز پیش سامسونگ نتیجه آخرین تست حیرت انگیز شبکه 5G خود را منتشر کرد. شرکت‌های دیگری نیز در سال‌ها و ماه‌های اخیر تلاش‌هایی را برای راه اندازی این شبکه‌ها داشته‌اند. Huawei Technologies نیز از جمله این شرکت‌هاست که از همان ابتدا به این رقابت وارد شد. 
 
این شرکت از سال 2009 تاکنون بر روی این شبکه کار می‌کند و یک سرمایه گذاری "تحقیق و توسعه" 600 میلیون دلاری را تا سال 2018 برای آن اختصاص داده است.
 
هواوی اگرچه از شرکت‌های مشهور تولیدکننده اسمارت فون و لوازم دیجیتالی در دنیاست، اما در بخش مخابراتی نیز کسب و کار بزرگی در جریان دارد.
 
هواوی 9 مرکز تحقیق و توسعه 5G در سراسر دنیا در اختیار دارد و یکی از مهم‌ترین آن‌ها در کشور امارات بنا شده است. این شرکت چینی حالا با Etisalat امارات وارد همکاری شده تا شبکه 5G را در این کشور تست و وارد بازار کند.
 
شبکه‌های 5G حداکثر سرعت 10Gbps را در اختیار کاربران قرار می‌دهند. این شبکه همچنین می‌تواند در یک فضای داخل ساختمانی 330 متر مربعی ارتباط وایرلسی را برای 1000 دستگاه و به شکل همزمان ارائه کند.
 
هواوی برای قدم نخست اینترنت 4.5G را در سال 2016 به بازار وارد خواهد کرد. اینترنت 4.5G حداکثر سرعت 6Gbps را تأمین می‌کند. 

​​