باندپهن سیار

اینترنت نامحدود اپراتور آمریکایی کلاهبرداری از آب درآمد

منبع: FarsNews
کمیسیون فدرال ارتباطات آمریکا اپراتور مخابراتی AT&T را به علت فریب مشترکان و دروغگویی به آنها در مورد خدمات ارائه شده تحت پیگرد قضایی قرار می‌دهد.
 
ATTLOGO
 
به گزارش فارس به نقل از پان دروید، AT&T متهم است که در جریان ارائه طرح خدمات دیتای نامحدود به مشتریانش دروغ گفته است. ظاهرا این شرکت بابت دسترسی به خدمات اینترنت و داده نامحدود از مشتریانش هزینه‌های قابل توجهی را دریافت کرده، اما سرعت دسترسی مشترکان خدمات یاد شده به اینترنت و سرویس‌های داده را تا 90 درصد کاهش داده تا این افراد در عمل نتوانند حجم بالایی از محتوا را بر روی گوشی یا تبلتشان بارگذاری کنند.
 
البته گفته می‌شود که دیگر اپراتورهای تلفن همراه آمریکایی هم تخلفاتی از این دست را مرتکب می شوند، اما کاهش 90 درصدی سرعت اینترنت کاربران امری است که تاکنون بی‌سابقه بوده است.
 
بررسی‌های فنی نشان داده AT&T پس از آنکه کاربران سرویس اینترنت نامحدود، دوگیگابایت داده را بارگذاری کردند سرعت اتصال آنها را به میزان چشمگیری کاهش می دهد تا حدی که کاربران مجبور شوند استفاده از خدمات داده نامحدود را لغو کرده و به استفاده از خدمات اینترنت حجمی با هزینه های بیشتر روی آورند.
 
تاکنون بیش از 3.5 میلیون نفر از مشترکان AT&T به علت این تخلف متضرر شده‌اند و کمیسیون فدرال ارتباطات آمریکا صراحتا اعلام کرده که اپراتورها نمی توانند به بهانه ارائه سرویس های نامحدود سرعت اتصال کاربران را کاهش دهند. به احتمال بسیار زیاد جریمه سنگین مالی در انتظار این شرکت مخابراتی بزرگ آمریکاست.
 
 

​​