تلفن همراه

انتظارات عجیب مردم از فناوری‌های پوشیدنی

منبع: FarsNews
بر اساس بررسی‌های یک موسسه تحقیقاتی 42 درصد علاقمندان به فناوری‌های پوشیدنی در آمریکا توقع دارند با استفاده از این ابزار بر توان بدنی‌شان افزوده شود.
 
 
به نقل از استار، بررسی مذکور که توسط موسسه PricewaterhouseCoopers و با پرسش از هزار شهروند آمریکایی انجام شده نشان می‌دهد که بسیاری از مردم به این نوع ابزار و وسایل و از جمله ساعت‌های هوشمند علاقه خاصی دارند، اما توقعات و انتظارات آن‌ها از وسایل یاد شده در مواردی واقع‌بینانه نیست.
 
FITNESS FOREVER?: As innovations in wearable activity and health trackers march on, consumers express high hopes for the future in a recent survey by PricewaterhouseCoopers. --Denys Prykhodov/shutterstock.com
 
علاقه به این فناوری‌ها در میان افراد بالاتر از 35 سال بیشتر است، به گونه ای که احتمال اینکه افراد یاد شده از چنین محصولاتی استفاده کنند دو برابر افراد زیر 35 سال است.
 
46 درصد از پرسش شوندگان تا بدان حد به فناوری‌های پوشیدنی خوش بین بوده‌اند که گفته‌اند با استفاده از آن‌ها چاقی هم کاهش قابل توجهی خواهد یافت. 57 درصد از این افراد هم گفته‌اند برای برقراری ارتباط با دوستان و اقوام به این فناوری نوظهور متوسل خواهند شد.
 
90 درصد از افرادی که در این تحقیق شرکت کرده‌اند نیز تاکید کرده‌اند که حتماً از فناوری‌های پوشیدنی برای ردگیری فرزندانشان و یافتن محل حضور آن‌ها استفاده خواهند کرد. بیش از 80 درصد هم گفته‌اند فناوری یاد شده به بهبود کیفیت تغذیه آن‌ها، انجام تمرینات هوشمندانه تر ورزشی، ارتقای دسترسی به مراقبت‌های درمانی و ... کمک خواهد کرد.
 
همچنین همان‌طور که انتظار می‌رفت در میان فناوری‌های مختلف پوشیدنی ساعت اپل که قرار است اوایل زمستان در دسترس قرار بگیرد نسبت به دیگر محصولات هوشمند پوشیدنی محبوبیت بیشتری دارد.
 
 

​​