تلفن همراه

جریمه اپراتورهای آمریکایی به علت کم‌توجهی به امنیت مشترکان

منبع: FarsNews
کمیسیون فدرال ارتباطات آمریکا تعدادی از اپراتورهای تلفن همراه این کشور را به علت کم‌توجهی به امنیت کاربران و به خصوص بی‌دقتی در نگهداری اطلاعات شخصی آنان جریمه کرد.
 
 
به نقل از رجیستر، از جمله این شرکت ها می توان به TerraCom Wireless  و  YourTel Wireless اشاره کرد که در زمینه نگهداری داده های خصوصی 305 هزار کاربر بی دقتی کرده و هر یک باید برای جبران این اهمال 5 میلیون دلار جریمه پرداخت کنند.
 
سرویس های تحت وب مورد استفاده این افراد از قابلیت های امنیتی مناسب برخوردار نبوده و همین مساله باعث می شد اطلاعات شخصی کاربران در معرض خطر هک شدن و دستبرد سارقان اینترنتی قرار بگیرد. این شرکت ها خدمات تلفنی ارزان قیمت برای شرایط اضطراری هم به شهروندان کم درآمد آمریکایی ارائه می کردند.
 
این شرکت ها از کاربران می خواستند در زمان ثبت نام اطلاعات مالی خود را هم ثبت کنند تا مشخص شود واقعا افرادی کم درآمد هستند، اما برای حفاظت از این داده ها تمهیدات لازم اندیشیده نشده بود. TerraCom Wireless  و  YourTel Wirelessحتی زحمت رمزگذاری این اطلاعات را هم به خود نداده بودند و به همین علت با جریمه و انتقاد تند کمیسیون فدرال ارتباطات آمریکا مواجه شدند.
 
 

​​