فناوری اطلاعات

سناتورهای آمریکایی به دنبال اسرار برنامه مخفی کننده هویت کاربران!

منبع: FarsNews
برنامه همراه ویسپیر از جمله برنامه‌های اجتماعی است که به کاربران امکان می‌دهد به طور گمنام در فضای مجازی اظهارنظر کنند. اما برنامه مذکور شک سناتورهای آمریکایی را برانگیخته است.
 
 
whisper shh
 
به نقل از پی سی ورلد،اگر چه این برنامه در ظاهر هویت کاربران را مخفی نگه می‌دارد، اما در عمل اطلاعات مربوط به موقعیت مکانی کاربران را جمع آوری کرده و این اطلاعات را با شرکت‌های ثالث به اشتراک می‌گذارد. لذا برنامه مذکور هم تفاوتی با دیگر برنامه‌های ناقض حریم شخصی ندارد.
 
طراحان برنامه ویسپیر آن را امن‌ترین برنامه اینترنت معرفی کرده‌اند، اما در عمل به وعده خود به کاربران وفادار نمانده‌اند و حریم شخصی آن‌ها را نقض کرده‌اند. به همین علت تعدادی از سناتورهای آمریکایی تلاش کرده‌اند دریابند عملکرد این برنامه دقیقاً به چه شیوه ای است و چه اطلاعات شخصی را نگهداری می‌کند.
 
سناتور دموکرات جان جی راکفلر از ویرجینیای غربی با ارسال نامه ای برای مایکل هیوارد مدیر عامل شرکت سازنده برنامه ویسپیر خواستار ارائه اطلاعات دقیق در مورد نحوه به اشتراک گذاری اطلاعات شخصی کاربران شده است. شرکت یاد شده هنوز به این نامه واکنشی نشان نداده، اما قبلاً مدعی شده بود که اسامی، آدرس‌های ایمیل، اطلاعات موقعیت مکانی جی پی اس و ... را جمع آوری نمی‌کند. اما افشای دروغگویی این شرکت در مورد اخیر باعث تردید در مورد سایر ادعاهای آن شده است.
 
 

​​