تلفن همراه

شایعه توفف تولید سری آیپد مینی و جایگزینی آیپد پرو

منبع: alldigital
روز گذشته از شرق آسیا خبری در مورد تبلت های آتی کمپانی اپل منتشر شد که از طرفی به نظر منطقی می آید و از طرف دیگر قدری عجیب به نظر می رسد. به گزارش وبسایت تایوانی UDN.com به نقل از منابع تأمین قطعات کمپانی اپل، این کمپانی در آینده نزدیک(احتمالاً اواسط سال ۲۰۱۵) تولید تبلت های ۷٫۹ اینچی یا سری iPad Mini خود را متوقف کرده و تبلت های ۱۲٫۲ اینچی سری جدید iPad Pro را جایگزین آنها خواهد کرد.
 
 
ماه گذشته کمپانی اپل تبلت iPad Mini 3 را معرفی کرد و به نظر می آید که حداقل تا حدود یک سال دیگر تولید این محصول ادامه داشته باشد، اما ناگفته پیداست که تولید و عرضه آیفون ۶ پلاس با صفحه ۵٫۵ اینچی فروش تبلت های ۷٫۹ اینچی را کاهش خواهد داد. همچنین علی رغم اینکه اپل در گزارش مالی خود میزان فروش تبلت ها را به صورت مجزا اعلام نکرده است گفته می شود که آیپد مینی با افت فروش محسوسی مواجه بوده که ممکن است نهایتاً منجر به حذف این محصول از تولیدات اپل شود.
 
فروش و عرضه تبلت های ۱۲ اینچی هم برای رقابت با محصولات ویندوزی متعددی که در این سایز عرضه می شوند به خصوص Surface Pro 3 به نظر منطقی می آید و اپل در حال حاضر این بخش از بازار را به رقبا واگذار کرده است. باید دید که آیا اپل در ادامه افزایش سایز صفحه موبایل های خود تبلت های بزرگ تر را هم راهی بازار خواهد کرد یا خیر، مسئله ای که تا زمان معرفی سری جدید محصولات در سال ۲۰۱۵ جواب قطعی دریافت نخواهد کرد.

​​