تلفن همراه

Office مایکروسافت محبوب‌‌ترین ابزار برای iOS

نسخه ویژه مجموعه نرم‌افزاری Office مایکروسافت مخصوص دستگاه‌های موبایلی به محبوب‌ترین ابزار کاربردی در فروشگاه اینترنتی App Store اپل تبدیل شد و عنوان نخست لیست پردانلودترین ابزارهای iOS به این محصول اختصاص یافت.

 

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، شرکت مایکروسافت تا مدتی پیش مجموعه نرم‌افزاری Office را به صورت محدود با برخی قابلیت‌ها برای اپلی‌ها عرضه کرد که طی آن امکان ویرایش و ذخیره اطلاعات برای کاربران وجود نداشت و تنها راه استفاده از قابلیت‌های این مجموعه عضویت در Office 365 بود.

اما مایکروسافت از هفته گذشته این فرآیند را تغییر داد و طی آن امکان استفاده رایگان از تمام قابلیت‌های Word، Excel و PowerPoint را برای صاحبان دستگاه‌های الکترونیکی مبتنی بر سیستم‌عامل iOS فراهم کرد.

این اقدام مایکروسافت در پاسخ به عرضه ابزارهای کاربردی رایگان گوگل صورت گرفت که طی آن سیستم پردازش متن‌ها، صفحه‌گسترده و ... بدون هر گونه هزینه از طریق مجموعه نرم‌افزاری Google Drive توسط کاربران مورد استفاده قرار می‌گیرد.

شرکت مایکروسافت همچنان قابلیت‌های جدیدی را به مجموعه نرم افزاری Office 365 اضافه می‌کند و از جمله آن افزایش ظرفیت رایگان حافظه مجازی مبتنی بر فضای پردازش ابری و ادغام سیستم OneDrive با Dropbox است.


​​