اینترنت و شبکه

خدمات منازل هوشمند گام دیگری به جلو برداشت

شرکت‌Quirky از ارائه محصولات جدیدی در حوزه هوشمندسازی منازل خبر داد و این شرکت با همکاری جنرال موتورز قصد دارد یک مجموعه کامل از ابزار هوشمندسازی منازل را روانه بازار کند.
 
به گزارش فارس به نقل از ورج، Quirky به تازگی شرکت جدیدی موسوم به Wink را برای عرضه برنامه های همراه ، سیستم های کنترل منازل هوشمند و ... تاسیس کرده است. هدف از این اقدامات آشناسازی مردم با این فناوری نوظهور است. چون بررسی ها نشان می دهد که بسیاری از افراد هنوز از استفاده از چنین محصولاتی می ترسند.
 
علاوه بر این بسیاری از آمریکایی ها بر این باورند که استفاده از ابزار یادشده هزینه های فراوانی دارد و مقرون به صرفه نیست. صاحب نظران امیدوارند اقداماتی از این دست هم موجب شود تا شرکت های سازنده لوازم منزل به هوشمندسازی تولیدات خود روی آورند و هم مردم از آنها استقبال کنند.
 
شرکت یاد شده در اولین گام دو حسگر جدید روانه بازار شده است. Overflow یک حسگر 35 دلاری است که در صورت نشت آب از لوله ها به سرعت متوجه موضوع شده و در این مورد هشدار می دهد. Tripper حسگر 40 دلاری دیگری است که بر روی درها و پنجره هال نصب می شود و بر باز و بسته شدن انها نظارت می کند.
 
این حسگر با اتصال به برنامه همراه Wink برای انجام اقدامات منظم روزانه مانند خاموش کردن لامپ ها پس از خروج صبحگاهی از منزل، روشن کردن خودکار آنها پس از ورود شما به منزل و تنظیم مجدد گرمای منزل پس از باز و بسته شدن درب ها و پنجره ها قابل استفاده است.
 
Outlink هم یک پریز برق هوشمند است که میزان مصرف انرژی شما را به طور لحظه به لحظه کنترل می کند تا شما درک بهتری از نحوه صدور قبض های برق پیدا کنید. با استفاده از این پریز خواهید فهمید که یک ماشین لباس شویی یا جاروبرقی به چه میزان مصرف برقتان را افزایش می دهد. متخصصان فناوری امیدوارند افزایش تدریجی استفاده از این وسایل موجب ارتقای فرهنگ استفاده از محصولات هوشمند شوند.
 
 

​​