تلفن همراه

Xperia Z4 سونی در 4 مدل عرضه می‌شود

بر اساس برخی شایعات قبلی گفته شده بود که احتمالا سونی فرآیند عرضه دو گوشی هوشمند پیشرفته در یک سال را کنار می‌گذارد و با این وجود منابع آگاه به‌تازگی اعلام کردند این شرکت ژاپنی خود را برای عرضه Xperia Z4 آماده می‌کند.

 

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، هم‌اکنون مدت کوتاهی از زمان عرضه Xperia Z3 Z3 Compact می‌گذرد و با این وجود منابع آگاه گزارش دادند عضو جدید این خانواده با نام Xperia Z4 مراحل نهایی تکمیل را پشت‌سر می‌گذارد.

افرادی که این خبر را منتشر کرده‌اند در شرکت سونی مشغول به کار هستند و در توضیحات خود به این مسئله اشاره کرد‌ه‌اند که در این اقدام قرار است Xperia Z4، Z4 Compact، Z4 Ultra و Z4 Tablet روانه بازار شود.

برای گوشی هوشمند Xperia Z4 شارژر مغناطیسی کنار گذاشته شده و سونی ترجیح داده است از شارژر بی‌سیم Qi استفاده کند.

سیستم ورودی microUSB در این گوشی هوشمند نیز ضدآب شده است و البته برای این کار دیگر نیاز به استفاده از درپوش مخصوص نیست و بدون هرگونه روکش ویژه برای پوشاندن حفره ورودی، بدنه این گوشی هوشمند جدید قابلیت ضدآب و ضدگردوغبار بودن را در اختیار گرفته است.

گوشی هوشمند Xperia Z4 Compact نیز نمایشگر لمسی 4.6 اینچی دارد و کیفیت تصویر در آن 1080 پیکسل در هر اینچ مربع است که نسبت به مدل قبلی ارتقا یافته است.

احتمال می‌رود شرکت سونی مدل رایانه لوحی از این گوشی هوشمند را با نام Z4 Tablet و مدل پیشرفته‌تر آن را با نام Z4 Ultra روانه بازار کند.


​​