باندپهن سیار

استفاده از 4.9 میلیارد دستگاه الکترونیکی اینترنتی تا سال 2015

مرکز تحقیقاتی گارتنر در آخرین گزارش آماری خود اعلام کرد تا پایان سال 2015 میلادی بیش از 4.9 میلیارد دستگاه الکترونیکی متصل به اینترنت در سراسر جهان مورد استفاده قرار می‌گیرند که این رقم رشد 30 درصدی نسبت به سال 2014 را نشان می‌دهد.

 

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، گارتنر به این نتیجه رسیده است که در سال 2020 میلادی تعداد دستگاه‌های الکترونیکی متصل به اینترنت از مرز 25 میلیارد عدد هم فراتر رود.

این مرکز تحقیقاتی در راستای گسترش محبوبیت "اینترنت اشیا" در سراسر جهان توضیح داد که این مبحث در آینده نزدیک به بزرگترین قطب برای نقل و انتقالات تجاری تبدیل می‌شود و تمامی پیشرفت‌ها در دنیای فناوری متمرکز بر آن خواهد شد.

"جیم تولی" مدیر تحقیقات گارتنر گفت: «فرآیند توسعه فناوری طی چند سال گذشته بر خدمات ابری، ابزارهای موبایلی، شبکه‌های اجتماعی و سیستم‌های اطلاعاتی متمرکز شد و هم‌اکنون با گسترش اینترنت اشیا شاهد آن خواهیم بود بسیاری از کسب‌وکارها در سراسر جهان با تغییرات قابل ملاحظه مواجه شوند».

گارتنر توضیح داد که افزایش محبوبیت اینترنت اشیا در سراسر جهان رشد اقتصادی در صنایع مختلف را باعث خواهد شد و پیش‌‌بینی می‌شود ارزش این بازار در سال 2015 میلادی به 69.5 میلیارد دلار و در سال 2020 به 263 میلیارد دلار برسد.


​​