باندپهن

450 میلیون خانواده در جهان از Wi-Fi استفاده می‌کنند

بر اساس گزارش جدید منتشر شده از سوی مرکز تحقیقاتی Strategy Analytics، تعداد خانوارهای سراسر جهان که از خدمات Wi-Fi بهره می‌برند در سال 2014 میلادی به بیش از 450 میلیون عدد رسید که این رقم رشد 5 درصدی نسبت به سال 2013 را نشان می‌دهد.

 

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، هلند، کره جنوبی و نروژ به‌ترتیب کشورهایی بودند که بیشترین میزان استفاده از سرویس Wi-Fi در بین خانواده‌های آن‌ها رواج داشته است که گفته می‌شود بالا بودن ضریب نفوذ استفاده از خطوط ثابت پهن‌باند در این کشورها رکورد یاد شده را باعث شده است.

در این لیست کشور آمریکا رتبه یازدهم را به خود اختصاص داد و سرعت کندی در جریان همگام‌سازی با خدمات Wi-Fi داشت که البته به تناسب آن ضریب نفوذ خطوط پهن‌باند در آن نسبت به دیگر کشورها کمتر بود.

در لیست بیشترین میزان استفاده از خدمات Wi-Fi بین خانواده‌ها کشور چین با 108 میلیون خانواده از نظر بیشترین تعداد خانوار رتبه نخست را دارد و پس از آن آمریکا با 72 میلیون خانواده و ژاپن با 30 میلیون خانواد رتبه‌های بعدی را به خود اختصاص داده‌اند که البته از نظر ضریب نفوذ رتبه آن‌ها بسیار پایین‌تر از هلند، کره جنوبی و نروژ است.

"اریک اسمیت"(Eric Smith) از تحلیلگران این مرکز تحقیقاتی توضیح داد: «در سال 2014 میلادی دستگاه‌های موبایلی مبتنی بر نمایشگر لمسی 5.5 اینچی بیشترین فروش در بین تمام دستگاه‌های موبایلی را داشتند که تمامی آن‌ها با قابلیت پشتیبانی از خدمات Wi-Fi به دست کاربران رسیدند. با این وجود باید گفت کاربران خانگی همچنان تمایل زیادی به بهره‌مندی از خدمات شبکه بی‌سیم Wi-Fi ندارند».


​​