تلفن همراه

مخابرات از دسترسی به احراز هویت ثبت احوال برای ثبت‌نام سیم‌کارت خبر داد

منبع: FarsNews
معاون شرکت مخابرات ایران گفت: استثناهایی در ثبت سیم‌کارت با مدارک شناسایی وجود دارد؛ در گذشته افرادی تعدادی سیم‌کارت ثبت‌نام و بعضی از آنها را واگذار کرده‌اند. مواردی از ثبت سیم‌کارت بدون مدرک شناسایی وجود داشته یا سیم‌کارت به نام سازمان ثبت و از شرکت خارج شده است.
 
مدیرکل روابط عمومی مخابرات در گفت‌وگو با فارس، درباره اقدام مجدد رگولاتوری برای ساماندهی بازار سیم‌کارت‌های بی‌نام و نشان، اظهار داشت: در حال حاضر اطمینان می‌دهیم که در شبکه همراه اول هیچ سیم‌کارتی بی‌نام و نشانی وجود ندارد و روال کار در ثبت سیم کارت، ارائه شناسنامه یا کارت ملی است.
 
معاون شرکت مخابرات ایران افزود: اما استثناهایی در این بین وجود دارد؛ از جمله اینکه در گذشته افرادی تعدادی سیم‌کارت ثبت‌نام و بعضی از آنها را واگذار کردند که در نهایت این نوع سیم‌کارت‌ها نیز دارای صاحب است. استثنائاتی درباره ثبت سیم‌کارت بدون شناسنامه و کارت ملی جود داشته است. سیم‌کارت به نام سازمان یا شرکت به ثبت رسیده و در طول زمان از شرکت خارج شده که تمام این موارد در کنار هم درصد کمی را تشکیل می‌دهند.
 
وی توضیح داد:  فعلا تاکید سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی بر سخت‌گیری در تأیید هویت و تطبیق مدارک شناسایی است و محدودیت فروش حداکثر 9 سیم‌کارت به نام هر نفر است.
 
وی تصریح کرد: هم اکنون امکان دسترسی آنلاین به سیستم ثبت احوال برای احراز هویت وجود دارد که مانند بانک‌ها می‌توان این امکان را برای دفاتر فروش سیم‌کارت نیز فراهم کرد.
 
معاون شرکت مخابرات ایران تأکید کرد: بازنگری در دیتابیس مشترکان به صورت مرتب انجام می‌شود و اگر سیم‌کارتی نام و نشانی نداشته باشد قطعاً قطع خواهد شد.
 
 

​​