فناوری

نخستین سالگرد تولد PS4 سونی برگزار شد

شرکت سونی سرانجام نخستین سالگرد تولد آخرین مدل از سری کنسول‌های بازی خود موسوم به PlayStation 4 را برگزار کرد و آخرین آمارها مربوط به موفقیت این دستگاه در بازار جهانی را اعلام نمود.

 

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، این کنسول بازی نخستین بار در تاریخ 15 نوامبر 2013 در کشور آمریکا عرضه شد، در تاریخ 29 نوامبر به دست کاربران اروپایی رسید و از تاریخ 13 دسامبر نیز وارد آفریقای جنوبی شد.

از آن زمان به بعد کنسول جدید سونی توانست فروش قابل ملاحظه‌ای در بازار جهانی داشته باشد و البته در این مسیر از بزرگترین رقیب خود یعنی Xbox One مایکروسافت پیشی بگیرد.

شرکت مایکروسافت که تقریبا همزمان کنسول بازی جدید خود را وارد بازار کرد، در مراحل نخست اعلام کرده بود که کاربران برای بهره‌مندی از تمام قابلیت‌ها و اتصال به اینترنت باید دوربین هوشمند Kinect را هم خریداری کنند و از آنجایی که این اتفاق قیمت دستگاه را بالا می‌برد، باعث کاهش فروش آن در بازار جهانی شد.

مایکروسافت سپس تصمیم گرفت این قابلیت را کنار بگذارد و بر این اساس ماه گذشته گفته شد فروش Xbox One از PS4 سونی بیشتر شده است.

به هر حال سونی با کنسول بازی PlayStation 4 بخش اعظم بازار جهانی کنسول‌های بازی را در نظر گرفته است و همچنان بر محبوب این دستگاه افزوده می‌شود.


​​