تلفن همراه

تعداد مدل‌های جدید گوشی‌های سامسونگ کاهش میابد

شرکت سامسونگ قصد دارد برای سال آتی تعداد مدل‌های جدید در گوشی‌های هوشمند خود را تا یک‌سوم کاهش دهد تا از این طریق بتواند ضمن پایین آوردن قیمت محصولات خود رقابت بیشتری را با رقبای چینی دنبال کند.

 

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، این استراتژی روز گذشته از سوی سخنگوی سامسونگ در نیویورک تایید و در کنار او «رابرت یی» مدیر ارتباط با سرمایه‌گذاران سامسونگ نیز در این خصوص توضیح داد.

سامسونگ ماه گذشته اعلام کرد که طی فصل سوم از سال 2014 میلادی با کاهش 50 درصدی سود خالص خود مواجه شده است و البته مجموع درآمدهای آن نسبت به فصل قبل کاهش 20 درصدی را نشان می‌دهد.

بر این اساس «رابرت یی» اظهار داشت که سامسونگ کره‌ای قصد دارد برای سال 2015 میلادی تعداد مدل‌های جدید گوشی‌های هوشمند را بین یک‌چهارم تا یک‌سوم کاهش دهد.

پیش‌بینی می‌شود که کاهش تعداد مدل‌ها با افزایش تعداد گوشی‌های تولید شده در مدل‌های باقیمانده همراه باشد و شرکت سامسونگ در نهایت بتواند گوشی‌های ارزان‌تر را برای رقابت با محصولات چینی روانه بازار کند.

درآمدهای سامسونگ در فصل سوم سال جاری در حالی کاهش یافته است که این کشور طی چند سال گذشته به صورت متوالی با افزایش درآمدهای خود همراه بود.

سری گوشی‌های هوشمند Galaxy S سامسونگ که بزرگترین عامل موفقیت آن در بازار جهانی محسوب می‌شود، مهم‌ترین رقیب برای آیفون اپل است و البته رقبای چینی با قیمت‌های ارزان هم هنوز نتوانسته‌اند با آن رقابت کنند.


​​