تلفن همراه

فروشگاه Nokia Store برای همیشه تعطیل شد

مایکروسافت از انعقاد قرارداد همکاری جدیدی با شرکت Opera Software خبر داد که به موجب آن فروشگاه Nokia Store برای همیشه تعطیل می‌شود و Opera Mobile Store جای آن را می‌گیرد.

 

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، فروشگاه Nokia Store هم‌اکنون بری سری گوشی‌های Asha و گوشی‌های نوکیا مبتنی بر سیستم‌عامل سیمبین خدمات خود را ارایه می‌دهد و البته این فعالیت هم به‌زودی اتمام میابد.

مایکروسافت به منظور افزایش خدمت‌رسانی به صاحبان گوشی‌های خود این اقدام را انجام می‌دهد و به موجب آن اعلام کرده است که فروشگاه Nokia Store از اوایل سال 2015 میلادی به طور کامل به فعالیت خود پایان می‌دهد.

در عوض فروشگاه ارایه‌کننده ابزارهای Opera از ابتدای سال آتی میلادی به صورت پیش‌فرض و در قالب فروشگاه اصلی ارایه‌دهنده خدمات نوکیا روی گوشی‌های این شرکت عرضه خواهد و به‌جز آن سری گوشی‌های سیمبین و Nokia X نیز از خدمات آن بی‌بهره نخواهند بود.

شرکت Opera ضمن تایید این خبر توضیح داد که از ابتدای سال 2015 میلادی تمامی کاربران مایکروسافت به صورت خودکار به فروشگاه Opera Mobile Store منتقل می‌شوند.

"ریچ برناردو" مدیر مرکز تلفن‌های همراه مایکروسافت با انتشار بیانیه‌ای توضیح داد: «ما همچنان به فروش و پشتیبانی از دستگاه‌های کلاسیک نوکیا ادامه می‌دهیم و باید توجه داشت که نوکیا هنوز در بسیار از نقاط جهان محبوب‌ترین تولیدکننده دستگاه‌های الکترونیکی محسوب می‌شود».

او در ادامه گفت: «ما همکاری‌های جدیدی را با شرکت Opera Mobile Store آغاز کرده‌ایم که به موجب آن می‌کوشیم همکاری گسترده‌تری با مراکز توسعه ابزارهای کاربردی داشته باشیم و خدمات بهتر و گسترده‌تری را در اختیار مشتریان خود بگذاریم».


​​