فناوری

ساعت مچی اپل بهترین اختراع سال شد

نشریه Time لیست 25 اختراع برتر برای سال 2014 میلادی را منتشر کرد و در آن نام ساعت مچی هوشمند Apple Watch، گوشی فوق‌ایمن Blackphone، Surface Pro 3 و دسته مخصوص عکس سلفی دیده شد.

 

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، ساعت مچی Apple Watch که در اصل یک رایانه هوشمند مچی محسوب می‌شود، رابط کاربری جدیدی را شامل می‌شود و در نهایت یک نمایشگر لمسی و کلیدهای کاربردی را در اختیار کاربران می‌گذارد.

این نشریه توضیح داد که ساعت یاد شده به عنوان بهترین اختراع سال 2014 قادر است پیام‌های مورد نظر را ارسال کند، مسیرها را پیدا کند، قابلیت‌های مربوط به تناسب اندام را ارایه دهد و البته امکان پرداخت الکترونیکی بی‌سیم را هم فراهم آورد.

پیش‌بینی شده است که این محصول به عنوان نخستین ساعت مچی هوشمند ساخته شده در شرکت اپل اوایل سال آتی میلادی با قیمت 349 دلار وارد بازار شود.

علاوه بر این، شرکت اسپانیایی Silent Circle چندی پیش گوشی هوشمندی را با نام Geeksphone عرضه کرد که از آن به عنوان ایمن‌ترین گوشی جهان یاد می‌شود و هم‌اکنون در بازار جهانی به‌فروش می‌رسد.

سومین نسل از رایانه‌های لوحی مایکروسافت موسوم به Surface Pro 3 که باریک‌ترین تبلت این شرکت هم محسوب می‌شود و البته دسته ویژه‌ای که گوشی روی آن نصب می‌شود و به کمک آن می‌توان عکس سلفی گرفت، دیگر اختراعات برتر امسال هستند.


​​